תוך ימים: ארה"ב הכניסה את NSO לרשימה שחורה - וחתמה איתה חוזה

תוך ימים: ארה"ב גינתה את NSO וחתמה איתה חוזה
בניו יורק טיימס דיווחו כי ממשל ביידן השתמש בתוכנת הריגול של החברה הישראלית - בזמן שהוא מגנה אותה פומבית. רכישת התוכנה - דרך חברת קש שהקים ה-FBI
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום אילוסטרציה: יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: צילום אילוסטרציה: יונתן זינדל, פלאש 90

חמישה ימים אחרי שממשל ביידן הכניס את NSO הישראלית לרשימה השחורה שלו, חתם הממשל עם החברה על חוזה לשימוש באחת מתוכנות הריגול שלה. כך דיווח היום (שני) הניו יורק טיימס.  ב-3 בנובמבר 2021 הוכנסה החברה לרשימה השחורה אחרי שהתגלה כי עקבה אחר עובדי ממשל אמריקנים, אך החוזה הסודי עימה סוכם ב-8 בנובמבר.

במסגרת ההסכם, החברה הישראלית NSO Group נתנה לממשלת ארצות הברית גישה לאחד מכלי הנשק החזקים ביותר שלה - כלי מיקום גיאוגרפי שיכול לעקוב בסתר אחר טלפונים ניידים ברחבי העולם ללא ידיעתו או הסכמתו של משתמש הטלפון. הממשל, על פי הדיווח, הקים חברת קש בשם Cleopatra" Holdings" של ה-FBI וכך רכש את תוכנת פגאסוס.

מאחורי תעשיית הצללים של ישראל | האזינו לעוד יום

ביולי 2021 תחקיר נרחב חשף שמדינות השתמשו בתוכנת הריגול פגאסוס של החברה הישראלית כדי לעקוב אחר פעילי זכויות אדם, עיתונאים ועורכי דין. התחקיר החל בעקבות דליפה של יותר מ-50 אלף מספרי טלפון של "יעדים" – אנשים שלקוחות של NSO היו מעוניינים לעקוב אחריהם. בין האנשים שהופיעו ברשימה – עיתונאית ממקסיקו שנרצחה ומקורבים לעיתונאי הסעודי ג'מאל ח'אשוקג'י שנרצח גם כן.

הפופולריים