רוסיה: נעצרה חשודה בהתנקשות בבלוגר

רוסיה: נעצרה חשודה בהתנקשות בבלוגר
מתנגדת מלחמה בת 32 חשודה בחיסולו של בלוגר צבאי תומך פוטין. המודיעין הרוסי טוען כי היא הופעלה על ידי אוקראינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשודה בחיסול בלוגר תומך פוטין, רוסיה
צילום: צילום מסך

שירותי הביטחון של רוסיה עצרו תושבת סנט פטרסבורג בשם דריה טרפובה (32) בחשד למעורבות ברצח הבלוגר הצבאי תומך פוטין ולדלן טטרסקי. חקירת הרשויות ברוסיה העלתה כי טטרסקי חוסל באמצעות פצצה שהוסתרה בפסלון שהוגש לו במהלך מפגש עם תומכים בבית קפה בסנט פטרסבורג. לטענת רוסיה, האישה פעלה בשליחות המודיעין האוקראיני. 

היחידה הלאומית ללוחמה בטרור ברוסיה אמרה שהמודיעין האוקראיני הוא העומד מאחורי הפיצוץ וככל הנראה הם שהפעילו את הצעירה דריה טרפובה.בנוסף, לטענת היחידה בכדי להוציא את התוכנית לפועל, המודיעין האוקראיני נעזר ב"סוכנים" מהקרן נגד שחיתות, קבוצת קמפיין מוחרמת שהוקמה על ידי הפעיל הפוליטי, ומתנגדו המוכר של נשיא רוסיה פוטין- אלכסיי נבלני, המרצה עונש מאסר בכלא. (רויטרס).

טטרסקי נשא בפני הבאים הרצאה על עבודתו של כתב צבאי באזורי הקרבות. על פי הדיווחים טרפובה שנעצרה היא זו שהגישה לטטרסקי את הפסלון שהתפוצץ וגרם למותו. בתקשורת המערבית דווח כי טרפובה היא אזרחית רוסיה תושבת סנט פטרסבורג המתנגדת לפלישה לאוקראינה.

לאחר האירוע האשים משרד החוץ הרוסי את אוקראינה בהתנקשות בבלוגר. בקייב מנגד טענו כי מדובר בחיסול פנימי בין קבוצות שונות המרכיבות את הממסד הצבאי הרוסי. בשירותי הביטחון של רוסיה טוענים כי חקירת הפרשה נמשכת.   .  

הפופולריים