לקראת הקראת כתב האישום: טראמפ הגיע לניו יורק

לקראת הקראת כתב האישום: טראמפ הגיע לניו יורק
הנשיא האמריקני לשעבר יטען לחפותו ותקף: "התובע צריך להתפטר עכשיו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בניו יורק
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ הגיע הלילה (שלישי) לניו יורק לקראת הקראת כתב האישום נגדו הערב בפרשת דמי ההשתקה לסטורמי דניאלס. טראמפ בילה את הלילה עם עורכי דינו ב"מגדלי טראמפ" בעיר, שם הוא לן. במהלך ההקראה הנשיא לשעבר ייחשף לתוכן סעיפי האישום נגדו והוא צפוי לטעון לחפותו.


בעוד טראמפ מכנה את הגשת כתב האישום נגדו "ציד מכשפות", בשעת הקראת פסק הדין ואף לפני כן, צפויים תומכיו להתקהל מחוץ לבית המשפט ולהפגין בעדו. הנשיא לשעבר תקף בפוסט ברשת החברתית שלו את התובע של מנהטן אלווין בראג והאשים אותו, שוב, שנקיטת ההליכים נגדו היא אינה חוקית והכחיש כל מעשה פשע מצידו. "איזה בלאגן. בראג צריך להתפטר עכשיו". 

בתוך כך, שופט העליון של מדינת ניו יורק קבע הלילה כי התקשורת לא תוכל לשדר בשידור חי את הקראת כתב האישום. השופט דחה את בקשות CNN ואחרים להעביר בשידור חי את ההליך. רק חמישה צלמי סטילס יוכלו לצלם את טראמפ ואת פנים אולם בית המשפט, לפני שתתחיל ההקראה.

כתב האישום נגד טראמפ עוסק בחלקו בפרשת תשלום דמי השתיקה לשחקנית הפורנו סטורמי דניאלס. זאת תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה האמריקנית שבה נשיא לשעבר מועמד לדין פלילי. ההערכה היא שההליך לא יסתיים לפני הבחירות הקרובות לנשיאות ארצות הברית בנובמבר 2024. בנוסף, הגשת כתב אישום ואף הרשעה אינם מונעים חוקית מטראמפ לנסות לרוץ לנשיאות - או לכהן כנשיא. 

הפופולריים