הנאשם טראמפ: כתב אישום פלילי נגד הנשיא לשעבר

הנאשם טראמפ: כתב אישום פלילי נגד הנשיא לשעבר
טראמפ הואשם בזיוף במסמכי תאגיד ב-34 סעיפים בפרשת סטורמי דניאלס. לאחר הקראת כתב האישום הוא כפר בכל האישומים נגדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בבית המשפט
צילום: צילום: אי.פי

נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ הפך היום (שלישי) באופן רשמי לנאשם בפלילים, לראשונה בהיסטוריה של המדינה. טראמפ הסגיר עצמו במשרדי התובע הכללי והגיע לבית המשפט בניו יורק, שם הוקרא בפניו כתב האישום בפרשת סטורמי דניאלס, שכלל 34 סעיפים. מיד לאחר הקראת כתב האישום הוא כפר בכל האישומים.

באופן רשמי, טראמפ נעצר ועבר הליך של נטילת טביעות אצבע. הוא שוחרר בתום הקראת כתב האישום. בין האישומים נגדו, דמי שתיקה לשתי נשים - דניאלס וקרן מקדוגל, דוגמנית פלייבוי לשעבר, קשירת קשר ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

העם נגד דונלד ג'יי טראמפ: כתב האישום המלא נגד הנשיא לשעבר

התביעה ציינה כי טראמפ השתמש בתשלומי דמי השתיקה, כמו גם בתשלום לצהובון כדי שלא יפרסם מידע בנושא, כדי להסתיר מידע מהבוחרים. הכוונה להסתרת העובדה שטראמפ ניהל רומן עם סטורמי דניאלס וקרן מקדוגל. לצד כתב האישום הוגשה הצהרה של התביעה המפרטת את המקרים שבהן טראמפ פעל לכאורה כדי להסתיר את המידע.

מכתב האישום עולה שדונלד טראמפ הורה בשלושה מקרים שונים על תשלום דמי שתיקה, שמטרתם לטייח או להסוות רומנים שניהל, לכאורה. עוד נטען בכתב האישום שבפעם אחת נעשה תשלום בסך 130 אלף דולר, ובפעם אחרת נעשה תשלום בסך 150 אלף דולר.

הפעם השלישית, כך נטען בכתב האישום, מתייחסת לתשלום בסך 30 אלף דולר שניתן לשוער שעבד בעבר ב"מגדל טראמפ", וטען כי טראמפ הוא אבא לילד מחוץ לנישואין. 

התובע בראג אמר במסיבת עיתונאים שטראמפ שיקר וטען טענות כוזבות כדי להסתיר דברים שהיו יכולים להסב לו נזק. עוד אמר שטראמפ הקים חברות קש, כדי לבצע את תשלום דמי השתיקה, וגם כדי לדכא את סיפורי הצהובון National Enquire. התובע ציין כי הנשיא לשעבר הפר את חוקי הבחירות של ניו יורק.

עוד דווח הערב ב-NBC כי בתוככי בית המשפט נלקחו טביעות אצבע מדונלד טראמפ. כמו כן, השופט בדיון הזהיר את טראמפ בכל הנוגע לרטוריקה שלו בפרסומיו ברשת החברתית. בנו של טראמפ, דונלד טראמפ ג'וניור, פרסם ברשתות החברתיות תמונה של בת השופט במשפט, וטען שעבדה בקמפיין הבחירות של ביידן והאריס.

הנשיא לשעבר טראמפ על כיסא הנאשמים בבית המשפט בניו יורק. צילום: אי.פי

תומכיו של הנשיא התגודדו מחוץ למגדל טראמפ ומחוץ למשרד התובע הכללי בניו יורק. אירוע ההסגרה העצמית לא צולם, כך גם לא הדיון בתוך בית המשפט. בדרכו לבית המשפט הוא פרסם דברים ברשת החברתית שלו: "נראה כה סוריאליסטי, וואו, הם עומדים לעצור אותי. לא מאמין שזה קורה באמריקה. MAGA!".

טראמפ ופמלייתו יצאו לנמל התעופה לה-גווארדיה, משם שב טראמפ בחזרה לפלורידה. הנשיא לשעבר, שכבר הודיע בשנה שעברה על התמודדותו בפעם השלישית לתפקיד המועמד הרפובליקני לנשיאות, ירוץ כשמעליו מרחף גם כתב אישום, גם חקירות נוספות וגם שני הליכי הדחה שהופעלו נגדו בקונגרס בזמן כהונתו.

הפופולריים