איראן טוענת: סיכלנו מתקפת מל"טים על מתחם ביטחוני

איראן: סיכלנו מתקפת מל"טים על מתחם ביטחוני
המתקן של משרד ההגנה נמצא באיספהאן. לפי הדיווח המל"ט הופל ולא נגרם נזק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה באיראן
צילום: תקיפה באיראן

איראן טענה היום (רביעי) שסוכל ניסיון תקיפה במתקן של משרד הביטחון. סוכנות הידיעות האיראנית תסנים דיווחה שבמהלך הלילה סוכל ניסיון תקיפה של מתקן ביטחוני של משרד ההגנה האיראני באיספהאן. המתקן של משרד ההגנה, שנמצא במתחם אמיר אל-מומינין, היה יעד לתקיפה כושלת של מטוס ללא טייס, שנוטרל והופל בידי מערכת הגנה אווירית. לפי הדיווח לא נגרם נזק למתקן ובאזור.

סוריה האשימה אתמול את ישראל בתקיפה במדינה. מפעל הזכוכית שעמד במוקד התקיפה באזור אל-כיסווה שמדרום לדמשק לא היה מתקן אזרחי תמים, כפי שניסה להציג משטר אסד, אלא מתקן אחסון איראני. לא מן הנמנע כי המפעל, שבעליה מקושרים לחברה איראנית, עסק בייצור מל"טים עבור איראן ושלוחותיה.

מתחקיר ראשוני בצה"ל עלה כי כלי הטיס שיורט השבוע בגבול הצפון הוא איראני. הכלי הופל באמצעות לוחמה אלקטרונית. שברי הכלי נאספו והאירוע נמצא בהמשך תחקור. צה"ל הפיל את כלי הטיס, שככל הנראה חדר מכיוון סוריה לשטח ישראל, בשטח פתוח צפונית לכינרת, באזור עמק החולה. בצה"ל מסרו כי הוא היה במעקב של יחידת הבקרה של חיל האוויר ולא היווה סכנה בשום שלב. 

בטלוויזיה הסורית הממלכתית דווח השבוע על ארבע תקיפות שיוחסו לישראל. בכמה דיווחים ערביים נאמר כי היו הרוגים, ואף באחד הדיווחים נטען שיועצים איראניים נהרגו.

הפופולריים