דיווח: איראן מתכננת פגיעה באוניות מסחר בבעלות ישראלית

איראן מתכננת פגיעה באוניות מסחר ישראליות
האיראנים ירצו לנקום על הרג אנשיה בסוריה. צוללת אמריקנית הגיעה לאזור בכדי להרתיע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוללת אמריקנית
צילום: צילום: רויטרס

מטרת הגעת הצוללת האמריקנית לאזור: להרתיע את איראן. בניו יורק טיימס דווח היום (ראשון) שלפי מודיעין אמריקני וישראלי, איראן מתכננת פגיעה באוניות סוחר בבעלות ישראלית כנקמה על הרג אנשיה בסוריה.

חריקות בהסכם אברהם | האזינו לעוד יום

בהמשך לדיווח אתמול בוול סטריט ג'ורנל על שליחת צוללת אמריקאית לאזור, וצפי אמריקאי למתקפת איראניות בטווח הקרוב - בניו יורק טיימס מדווחים כי "צבא ארה"ב וסוכנויות מודיעין ישראליות אמרו כי זרוע האוויר חלל של משמרות המהפכה האיראניים מכינים מתקפת כטב"ם נגד אוניית סוחר בבעלות ישראלית השטה במפרץ הפרסי והים הערבי". כך לדברי שני גורמי מודיעין בכירים במערב

אסטרטג פוליטי איראני המקורב למשמרות אמר כי איראן שוקלת מתקפות על אוניות בבעלות ישראלית באזור כאחד האמצעים להגיב על מתקפות-אוויר בסוריה שהרגה שניים מאנשי משמרות-המהפכה בחודש מרץ.

גורמים אמריקאיים רשמיים אמרו כי פריסת הצוללות 'פלורידה' נועדה להרתיע את איראן ולשמור על היציבות של אחד מנתיבי הסחר העסוקים ביותר בעולם, בו משונעים מדי יום מוצרים מסחריים, נפט וגז בשווי מיליוני דולר. כך לפי הניו-יורק טיימס.

על רקע המתיחות במזרח התיכון ארצות הברית שלחה צוללת גרעינית לאזור. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה אתמול שחיל הים האמריקני הודיע כי הצוללת פלורידה הגיעה לתעלת סואץ כבר ביום חמישי וזאת במטרה "להבטיח יציבות ובטיחות ימית באזור".

הפופולריים