אינדונזיה עלולה לאבד אירוח טורניר בינלאומי נוסף

אינדונזיה עלולה לאבד טורניר בינלאומי נוסף
בשל התנגדות לאירוח ישראלים: אחרי המונדיאליטו, המדינה האסיאתית לא תוכל לארח את משחקי החוף העולמיים 2023
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד ישראל, אינדונזיה
צילום: צילום מסך

פרסום ראשון: אחרי המונדיאליטו, אינדונזיה עלולה לאבד גם את אירוח משחקי החוף העולמיים 2023. זאת בשל ההתנגדות הנחרצת של מושל באלי וואיין קוסטר בשל התנגדות מושל באלי לארח ספורטאים ישראלים.

התאחדות הוועדים האולימפיים (ANOC), נמצאת בדיאלוג עם השלטונות באינדונזיה ועם הוועד האולימפי המקומי כדי לנסות לפתור את הסוגייה, כשעתיד המשחקים בבאלי מוטל כעת בספק. משחקי החוף העולמיים אמורים להתקיים בבאלי ב-5 עד 12 באוגוסט. ישראל אמורה לשלוח נציגים בכדורסל חופים 3 על 3 (עד גיל 23). אגב, גם לתחרות השחייה במים פתוחים הייתה צריכה להיות נציגות ישראלית, אך איגוד השחייה ויתר על ההשתתפות מסיבות מקצועיות.

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, אישר את הפרטים ומסר בתגובה ל"כאן חדשות": הוועד האולימפי הישראלי הוציא מכתב שבו דרישה להשתתף כמו כל המדינות האחרות ובאותם תנאים, כולל שהויזה תגיע בזמן המתאים. בחודש פברואר, רוכב האפניים הישראלי מיכאל יעקבלב התחרה באינדונזיה ואפילו זכה במדליה, אז אין סיבה שלא יאפשרו".

כזכור, בחודש ינואר הקלע הישראלי, סרגיי ריכטר, סרב לדרישה האינדונזית להתחרות ללא סממנים ישראלים בתחרות גביע העולם והחמיץ את התחרות. בנוסף, בעקבות סירוב האינדונזים לארח את נבחרת הנוער של ישראל בכדורגל, נלקח מהם טורניר אליפות העולם עד גיל 20 בחודש הבא.

מדובר בפעם השנייה בלבד שמשחקי החוף העולמיים מתקיימים והם כוללים 14 ענפי ספורט. האירוע הקודם היה בדוחה, קטר, ב-2019,. השתתפו בו שלושה ספורטאים ישראלים. 

הפופולריים