היועץ לשעבר נגד זלנסקי: מאפשר חגיגת שחיתות

היועץ לשעבר נגד זלנסקי: מאפשר חגיגת שחיתות
אלכסיי אריסטוביץ' עמד לצד ולדימיר זלנסקי בתחילת המלחמה נגד רוסיה. כעת יוצא אריסטוביץ', שעזב את תפקידו בלשכה, נגד הנשיא: "הוא ראה ביזה של סיוע הומניטרי בהיקפים גדולים ולא עשה דבר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"עניין של זמן עד שנקבל מערכות הגנה": המסר של זלנסקי לישראל
צילום: "עניין של זמן עד שנקבל מערכות הגנה": המסר של זלנסקי לישראל

היועץ שעבר צד: עד לפני חצי שנה היה אלכסיי אריסטוביץ' יועצו הנאמן של נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי. מאז חתול שחור עבר בין השניים – אריסטוביץ' התפטר מתפקידו וכעת הוא יוצא למתקפה חריפה על האיש שהפך בשנה האחרונה לסמל המאבק למען החופש.

בסוף השבוע שעבר התראיין אריסטוביץ' לעיתונאית הרוסייה מתנגדת פוטין יוליה לטינינה וביקר בחריפות את התנהלותו של זלנסקי. לדברי אריסטוביץ': "אוקראינה צריכה שיעלה בה לשלטון אדם שלא גונב ולא נותן לאחרים לגנוב".

בטוויטר יש כאלו הלועגים לאריסטוביץ' 

לטינינה שאלה האם זה תיאור שמתאים לזלנסקי ועל כך השיב אריסטוביץ': "הנשיא המכהן לא הצליח להתגבר על השחיתות". כשנתבקש להביא דוגמא לכך השיב אריסטוביץ' כי היה עד לשוד של סיוע הומניטרי שנשלח למחוז זפוריז'יה. בהקשר זה אמר אריסטוביץ': "יו"ר המועצה המקומית גנב טונות של סיוע. קרונות רכבת שלמים של סיוע ואיש לא עשה דבר. האיש הזה מונה לתפקיד על ידי הנשיא. לכל הפחות האנשים שמתמנים היום לתפקידים הם לא משהו".

הבחירות לנשיאות אוקראינה אמורות להתקיים בשנה הבאה – אריסטוביץ' נחשב לאחד המועמדים אך המובילים במירוץ הם הנשיא המכהן זלנסקי וראש עיריית קייב ויטלי קליצ'קו.

יממה לאחר הריאיון ללטינינה ביטלה אחת האוניברסיטאות הגדולות בקייב בשל "סכנה ללכידות העם". גורם בתוך האוניברסיטה אמר כי זה לא הזמן להשמיע דברים מתריסים שיפגעו בעורף בזמן לחימה מול רוסיה.

הפופולריים