"אני מתחרט": המעשה התמוה של הדלאי לאמה

"אני מתחרט": המעשה התמוה של הדלאי לאמה
המנהיג הטיבטי בן ה-87 תועד כשהוא פונה לילד ומבקש ממנו "למצוץ לו את הלשון". לאמה: "מתנצל בפני הילד ומשפחתו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדלאי לאמה, מנהיג טיבטי
צילום: צילום מסך

הרגע המביך של הדלאי לאמה: המנהיג הטיבטי בן ה-87 נאלץ להתנצל לאחר שביקש מילד "למצוץ לו את הלשון" באירוע בצפון הודו. בקלטת שפורסמה בפברואר האחרון הפכה לוויראלית תועדה שיחה בין זוכה פרס נובל לשלום לבין ילד במהלך אירוע התרמה. בשלב מסוים הילד שאל את הדלאי לאמה האם אפשר לחבק אותו?

הרגעים המביכים של המנהיג הטיבטי

המנהיג הרוחני הזמין את הילד לבמה והצביע על הלחי שלו – הדבר עודד את הילד לנשק את המנהיג הנערץ על רבים בעולם. לאחר מכן הדלאי לאמה הצביע על הלחי שלו ואמר לילד "ועכשיו סוף סוף כאן".  לאחר מכן הוא משך בסנטרו של הילד ומנשק אותו. "ועכשיו תמצוץ לי את הלשון", אמר לאמה. והוציא את לשונו החוצה.

הדבר התרחש באירוע פילנטרופי של חברת נדל"ן הודית וזהותו של הילד לא ידועה כרגע לתקשורת. מטעם העמותה עמה הגיע לטקס נמסר כי הם מגנים כל סוג של התעללות והתנהגות בלתי הולמת כלפי ילדים. העמותה אף דחתה את הטענות שנשמעו בתקשורת לפיהן התנהגותו של הדלאי לאמה הינה ביטוי תרבותי, ואמרו כי ביטויי תרבות מסוג זה אינם מקובלים.

בהודעת ההתנצלות שפורסמה מטעם הדלאי למה נאמר כי: "הוא מבקש להתנצל בפני הילד ומשפחתו – כמו גם בפני חבריו הרבים מרחבי העולם". המנהיג הטיבטי הוסיף שהוא "מתחרט" על התקרית. עוד נאמר כי: "קדושתו מרבה להקניט אנשים בצורה תמימה ושובבה – אפילו באירועים המתרחשים מול מצלמות".

זוהי אינה ההסתברות הראשונה של הדלאי למה שנולד כטנזין גיאטסו ומשמש כאיש הדת הבודהיסטי הבכיר ביותר מאז שנת 1950. בשנת 2019 בראיון ל-BBC נשאל על האפשרות שיוחלף בתפקידו על ידי אישה ועל כך השיב: "היא צריכה להיות מושכת הרבה יותר ממני". לאחר מכן נאלץ להתנצל על דבריו.

כעת נותר לראות כיצד התקרית הנוכחית תשפיע על תדמיתו של דלהי למה?  

הפופולריים