דיווח: איראן העבירה נשק לסוריה במסווה של סיוע הומניטרי

דיווח: איראן שלחה נשק לסוריה במסווה הומניטרי
על פי סוכנות הידיעות רויטרס, הועברו ציוד תקשורת מתקדם, מערכות מכ"מ וחלקי חילוף לשדרוג מערך ההגנה האווירית של סוריה • בתחקיר נמסר כי ישראל זיהתה במהרה את זרימת הנשק מאיראן לסוריה ופתחה במבצע לסכלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סוריה לאחר רעידת האדמה, 29.03.23
צילום: צילום: רויטרס

איראן העבירה לסוריה נשק וציוד צבאי במסווה של סיוע הומניטרי, בעקבות רעידת האדמה שפקדה את טורקיה ואת סוריה לפני כחודשיים. כך פרסמה הבוקר (רביעי) סוכנות הידיעות רויטרס הנסמך על תשעה מקורות סורים, איראנים וישראלים.

על פי המקורות, המטרה הייתה לתמוך במערכי ההגנה של איראן בסוריה ולחזק את משטרו של אסד. בין השאר הועברו ציוד תקשורת מתקדם, מערכות מכ"מ וחלקי חילוף לשדרוג מערך ההגנה האווירית של סוריה. על פי הפרסום, מקורות באזורנו אמרו לרויטרס כי עד מהרה זיהתה ישראל את זרימת הנשק מאיראן לסוריה ופתחה במבצע לסכלה.

בתוך כך, בכיר במשמרות המהפכה של איראן אומר כי ישראל מאותגרת מתמיד נוכח החזית המאוחדת שהוקמה נגדה בדרום לבנון, ברמת הגולן, בסוריה ובגדה המערבית. בריגדיר-גנרל רמזאן שריף, שמכהן במועצה לתיאום התעמולה האסלאמית, טען כי המשבר החוקתי בישראל מאתגר את תקוותם של ישראלים רבים להישרדות וכשני מיליון ישראלים עוזבים כעת ארצם, "השטחים הכבושים" כהגדרתו. את הדברים דיווח היום ערוץ האופוזיציה האיראנית "איראן אינטרנשיונל".

השתתף בהכנת הידיעה: דב גיל-הר, כתב כאן חדשות באירופה

הפופולריים