עד 3 עציצים: התוכנית של גרמניה להכשרת הקנאביס במדינה

עד 3 עציצים: גרמניה מכשירה את השימוש בקנאביס
היוזמה החדשה של הממשלה, שמהווה תשובה לחששות מצד האיחוד האירופי, תאפשר הפצה מסחרית של קנאביס דרך "מועדונים" של צרכנים, ותעניק חנינה לאנשים שהורשעו - אך לא תתיר מכירה מסחרית נרחבת בחנויות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עישון קנאביס
צילום: -

ממשלת גרמניה הציגה יוזמה חדשה שתאפשר החזקה וגידול פרטי של צמח הקנאביס - אך כזו שלא תאפשר לגליזציה מלאה ומכירה מסחרית נרחבת בחנויות. על פי התוכנית, לכל אדם תותר החזקה של עד 25 גרם של קנאביס, וגידול של עד שלושה צמחים בבית לכל היותר, ויתאפשר מסחר בין אנשים בכמויות מוגבלות דרך "מועדונים". התוכנית הנוכחית למעשה מהווה תיקון לקודמתה, שנגנזה בעקבות חששות מצד האיחוד האירופי.

הפצה מסחרית של קנאביס במדינה תתאפשר רק בנסיבות מיוחדות, דרך "מועדונים". על פי התיקון, הצעד הראשון יאפשר למבוגרים להקים מועדונים ובהם עד 500 חברים וחברות, שבו הם יוכלו לספק אחד לשני עד 50 גרם קנאביס בחודש, ולא יותר מ-25 גרם בבת אחת. היקף המסחר בקרב בני ובנות 21 ומטה יהיה מצומצם יותר, והם יוכלו לקבל רק 30 גרם בחודש בריכוז נמוך. כמו כן, כל "מועדון" כזה שיוקם יחוייב למנות "קציני הגנה, התמכרויות ומניעה של נוער".

התוכנית החדשה מגיעה לאחר שממשלת גרמניה תיקנה את תוכניותיה הראשוניות להכשרת קנאביס מאוקטובר אשתקד. במקור, תכננה הממשלה לאפשר מכירת קנאביס למבוגרים בחנויות מתמחות. לעת עתה, הדבר נשלל מכיוון שהתוכנית נתקלה בחששות של הנציבות האירופית. לאחר שיחות עם מטה הנציבות בבריסל, החליטה ממשלת גרמניה שמכירות כאלה ינוסו רק במתכונת ניסיונית. השרים אמרו כי החקיקה תעניק חנינה לאנשים שהורשעו בעבר בהחזקת קנאביס. הם לא ציינו מי יהיה זכאי לחנינות.

באוקטובר 2022, הכריז נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן על רפורמה במדיניות הקנאביס של ארצות הברית, שכללה שורה של צעדים, שבעיקריהם קראו להעניק חנינה לכל מי שהורשע בעבירות פדרליות קודמות של החזקת מריחואנה.

הפופולריים