פובליציסט יהודי – רוסי לשגריר ישראל: "שק לי בתחת ולך קיבינימט"

הוגה יהודי - רוסי לשגריר ישראל: "שק לי בתחת"
ד"ר יבגני סטנובסקי ששימש כנשיא הקונגרס היהודי רוסי לא אהב את ההצעה המחודשת של אלכס בן צבי לפיה ישראל תשמש כזירת מו"מ בין רוסיה לאוקראינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ד"ר יבגני סטנובסק, תועמלן יהודי רוסי תומך פוטין
צילום: צילום מסך

מתגבר השיח האנטי ישראל ברוסיה: הפעם האחראי לכך הוא יהודי בעצמו. איש האקדמיה והעסקן היהודי ד"ר יבגני סטנובסקי תקף בחריפות הצעה ישראלית לתווך בין רוסיה לאוקראינה. את ההצעה העלה מחדש שגריר ישראל ברוסיה אלכס בן צבי שאמר אתמול בראיון לעיתון "איזבסטיה": "אם רוסיה ואוקראינה יגלו עניין להגיע להבנות – אנחנו (ישראל) נכונים לסייע.

הדברים עוררו את זעמו של סטנובסקי, ששימש כנשיא הקונגרס היהודי רוסי בין השנים 2000 ל-2004 וכיום משמש כאחד מהדוברים משולחי הרסן של המשטר. בחשבון הטלגרם שלו כתב סטנובסקי: "מי רק מתנדב לתווך בינינו לבין הפשיסטים האוקראינים....השגריר הישראלי הוא בחור לא רע...אבל זה הזמן של ישראל לטפל בבעיות החיצוניות והפנימיות שלה".

לאחר מכן העלה סטנובסקי את הווליום והמשיך: "ביידיש הישנה והטובה התשובה להצעה הזאת צריכה להיות 'קיש אן טוכעס' או בעברית 'לך קיבינימט חבר שלי'. בנוסף כמחווה נגדית זה הזמן להציע את רוסיה כזירת מפגש למו"מ בין רוסיה לאיראן. שאמורים להדאיג יותר את ראש הממשלה הנוכחי של ישראל...העיקר מבחינת השגריר זו זירה למפגש. אם הייתה כזו בין היטלר ליהודים בזמנו אז לא הייתה שואה. זו הלוגיקה של השגריר. אחרת הוא לא היה משמיע את דברי ההבל האלו".

הפופולריים