ההרוגה בתאונה בקוריאה: מרגריטה שוורצברג מחדרה

ההרוגה בתאונה בקוריאה: מרגריטה שוורצברג מחדרה
33 פצועים ישראלים מאושפזים בתשעה בתי חולים בקוריאה, בהם 4 פצועים קשה. המדריך מספר על רגעי הפחד: "היו צעקות. הרגשתי שהאוטובוס מתגלגל" • נהג האוטובוס נעצר בחשד להריגה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההרוגה בתאונה בקוריאה הדרומית
צילום: צילום: מתוך פייסבוק

ההרוגה בהתהפכות האוטובוס בקוריאה הדרומית היא מרגריטה שוורצברג, בת 60 מחדרה, כך מסרה היום (שישי) משפחתה. טרם נמסר על מועד הלווייתה. בכלי התקשורת בקוריאה הדרומית מדווחים כי הנהג נעצר בחשד להריגה. בחקירתו אמר כי המנוע של האוטובוס נכבה במהלך העברת הילוכים.

מרגריטה שוורצברג, בתמונה שהעלתה לעמוד הפייסבוק שלה, שעות לפני מותה

ההרוגה מהתאונה בקוריאה הדרומית

תיעוד תאונת האוטובוס

בתקשורת המקומית פורסמו פרטים נוספים על התאונה. המדריך הונג-מו, שהיה באוטובוס, סיפר: "היינו כבר ממש קרובים לבית המלון וחלק מהנוסעים הורידו את חגורת הבטיחות. הנהג ניסה להחליף הילוכים ואז התחלנו להתדרדר. היו הרבה צעקות. אני הרגשתי שהאוטובוס מתגלגל".

על פי דיווחים בעיתונות המקומית, האוטובוס החל להתדרדר לאחר שהנהג ניסה להחליף הילוכים. הוא נתקע בעצים מספר פעמים ונפל לצד שמאל. אחת הנוסעות סיפרה כי: "התפללתי לחיי. לא האמנתי שדבר כזה יקרה לי בזמן חופשה".

33 פצועים ישראלים מאושפזים בתשעה בתי חולים בקוריאה, בהם 4 פצועים קשה, 9 פצועים בינוני והשאר במצב קל. משרד החוץ, באמצעות המחלקה לישראלים בחו״ל ושגרירות ישראל בקוריאה עומדים בקשר עם הפצועים ובני משפחותיהם ופועלים לחזרתם המהירה של הפצועים לישראל.

לפי עדות של גורם רשמי אתמול, הנהג לא הצליח להעביר את ההילוך כשהיה בעליה חדה והאוטובוס הידרדר. שלושה רופאי טראומה המריאו אתמול לסיאול. האוטובוס יצא מהעיר גייאונג'ו בדרום מזרח קוריאה הדרומית – יעד תיירות פופולארי,  והיה בדרכו אל העיר סואנבו שם התיירים היו אמורים להעביר את הלילה. מהמשטרה המקומית נמסר כי הם חוקרים את התאונה, וכרגע מתבססים על עדות שנמסרה ע"י נהג האוטובוס לגבי "ציוד לא תקין" באוטובוס.

הפופולריים