המנהיג ה"ישראלי" של האופוזיציה במולדובה נידון ל-15 שנות מאסר

מולדובה: המנהיג ה"ישראלי" של האופוזיציה הורשע
אילן שור נשפט בהיעדרו והורשע בעבירות כלכליות. לטענתו, המשפט הוא הצגה פוליטית. על פי פרסומים שור שוהה כעת בישראל - ואינו מתכוון להתייצב לרצות את עונשו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילן שור, איש עסקים מולדובי ממוצא ישראלי
צילום: צילום: מפלגת שור

אילן שור, מנהיג מפלגת האופוזיציה המולדבית "שור", נידון היום (שבת) ל-15 שנות מאסר בגין ביצוע עבירות כלכליות שונות. כך מסרה התביעה במדינה. על פי פרסומים במולדובה, שור שוהה בישראל והכריז כי המשפט שהתנהל נגדו הוא פוליטי וכי אין בכוונתו להתייצב לריצוי העונש.

שור הוא איש עסקים יליד תל אביב שהקים יחד עם אביו אימפריה עסקית במדינה הפוסט סובייטית ולאחר מכן נכנס לפוליטיקה במדינה. היום מפלגתו מהווה את אחד הכוחות האופוזיציוניים המרכזיים לנשיאה מאיה סאנדו. בעוד שסאנדו נחשבת לתומכת נלהבת של התקרבות למערב ופועלת לכניסת מודלובה לאיחוד האירופי, שור נחשב לכזה הדוגל בנייטרליות בין רוסיה למערב.

במולדובה היו כאלו שהאשימו את שור בקשרים עם הקרמלין וולדימיר פוטין, גם לאחר הפלישה של רוסיה לאוקראינה. שור עצמו, השמועות על קשר בין שור לבין שלטונות רוסיה התחזקו לאחר שהממשל האמריקני כלל אותו ואת רעייתו הזמרת ז'סמין ברשימת הסנקציות. בדברי ההסבר נכתב כי שור מסייע לרוסיה להחזיר את מולדובה למרחב ההשפעה של הקרמלין.

הפופולריים