מתנגד בולט של פוטין נשלח ל-25 שנות מאסר

מתנגד בולט של פוטין נשלח ל-25 שנות מאסר
ולדימיר קרה מורזה הורשע בהפצת פייק ניוז על הצבא הרוסי ובבגידה במולדת. מדינות מערביות גינו את גזר הדין: "רדיפה פוליטית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ולדימיר קרה מורזה
צילום: צילום מסך

הקרמלין ממשיך לסגור חשבון עם יריביו: בית המשפט במוסקווה גזר היום (שני) עונש של 25 שנות מאסר על העיתונאי ופעיל האופוזיציה לשעבר ולדימיר קארה מורזה. קרה מורזה נמצא אשם בהפצת פייק על הצבא הרוסי ובגידה במולדת. בשנים 2015 ו-2017 קרה מורזה הובהל במצב קשה לבתי חולים במוסקווה ואחת ההשערות שהועלו היא כי הורעל על ידי השלטון. עם זאת, קרה מורזה התאושש, חידש את פעילותו וכעת הוא משלם על כך מחיר כבד.

בהכרעת הדין נכתב כי קרה מורזה: "הופיע בפני נציגים רשמיים של מדינת אריזונה בארצות הברית וסיפר להם ברבים מתוך מוטיב של שנאה לפדרציה הרוסית על "כך שצבא רוסיה מפגיז אזורים אזרחיים, בתי חולים ובתי יולדות". בהקשר של בגידה מציין כתב אישום את הופעותיו של האופוזיציונר בפני ועדה של האו"ם ובוועדת הלסינקי בפינלנד. על פי גזר הדין קרה מורזה השמיץ בהופעות אלו את הפדרציה הרוסית ולמעשה בגד בארצו.

הבחירות לנשיאות רוסיה אמורות להיערך בעוד פחות משנה – מרץ 2024, וכעת שניים מהאופוזיציונרים הבכירים ברוסיה אלכסיי נבאלני וולדימיר קרה מורזה נמצאים מאחורי סורג ובריח. מדינות מערביות רבות ובהן ארצות הברית ובריטניה פרסמו גינוי חריף לגזר הדין וכינו אותו "רדיפה פוליטית". שגריר רוסיה בממלכה המאוחדת אף זומן לשיחה במשרד החוץ הבריטי. 

הפופולריים