בשל פייק על הבחירות: פוקס תשלם 787.5 מיליון דולר

בשל פייק על הבחירות: פוקס תשלם 787.5 מ' דולר
הרשת תשלם מאות מיליונים לחברת מכונות ההצבעה "דומיניון". זאת כיוון שהדהדה טענה של טראפמ לפיה המכונות שימשו להטיית בחירות 2020
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רופרט מרדוק
צילום: צילום מסך

 הפייק ועונשו: הרשת האמריקנית פוקס ניוז תשלם סכום של 787.5 מיליון דולר לחברת מכונות ההצבעה "דומיניון" – זאת בשל הדהוד של פייק ניוז מהמטרה של דונלד טראמפ לפיהם המכונות שימשו להטיית הבחירות לנשיאות ב-2020 לטובתו של ג'ו ביידן. ההסדר הושג רגע לפני תחילת משפט ממנו העדיפה פוקס ניוז להימנע.

בעלי חברת "דומיניון" ג'ון פולוס הצהיר במסיבת עיתונאים שקיים כי: "ההסדר כולל הודעה של פוקס בכך ששידרו שקרים וגרמו נזק אדיר לחברה שבבעלותי". עורך הדין של החברה הוסיף: "לשקרים יש השלכות. לפני למעלה משנתיים אוסף של שקרים הופצו על 'דומיניון' ועל בכירים בוועדת הבחירות וגררו את השיח למעין יקום מקביל – של תיאוריות קונספירציה למיניהן. האמריקנים צריכים להיות מאוחדים בשאיפה שלהם לקבל עובדות מוצקות".

אגב, באחד המסמכים שהוגשו מטעם התביעה לבית המשפט נשמע בעלי פוקס ניוז רופרק מורדוק כשהוא אומר שההאשמות נגד "דומיניון" הן "בעלות אופי משוגע". פוקס ניוז טענו כי הדברים הוצאו מהקשרם. ההסדר שהושג רגע לפני פתיחת הדיונים קובע כי בכירי פוקס ניוז בהם הבעלים מרדוק לא יידרשו לכל הצהרה פומבית בנושא.

הפופולריים