בכיר טורקי: "כל העולם שונא את ארצות הברית"

בכיר טורקי: "כל העולם שונא את ארצות הברית"
שר הפנים סולימן סוילו התבטא בתקיפות במפגש שעסק בבחירות המתקרבות בטורקיה: אירופה היא קרון בקטר של ארצות הברית. טורקיה של ארדואן זה משהו אחר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הפנים של טורקיה סולימאן סוילו, נוב' 2019
צילום: צילום: אי-פי

נאום השנאה למערב של שר הפנים הטורקי: "כל העולם שונא את ארצות הברית", "אירופה למעשה לא קיימת – היא עוד קרון ברכבת של ארצות הברית" – אלו רק חלק מההצהרות המתריסות של סולימן סוילו בשיחה עם סטודנטים לקראת הבחירות שאמורות להעירך בטורקיה ב-14 במאי. סוילו קרא לצעירים להצביע עבור הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן ורמז כי האופוזיציה שעל פי הסקרים יכולה להפילו היא גרורה אמריקנית.

ממש כמו ארדואן, סוילו אוהב כדורגל 

 

בהקשר זה אמר סוילו: "אנחנו עומדים בפני טרור תרבותי שמטרתו להרוס את ההיסטוריה של כל מדינה ומדינה. הם רוצים לקחת מאיתנו את מה שאבותינו לימדו אותנו". סוילו הדגיש כי טורקיה תחת שלטון ארדואן: "התנגדה תמיד לתהליכים אלו. אנשים כמו ארדואן הפכו את העולם. למערב אין יותר דומיננטיות כמו שהייתה".

לאחר מכן שב השר הטורקי ותקף את מדינות אירופה: "הן בסך הכול כלי משחק של ארצות הברית בעולם. בין היתר באפריקה. האירופים עושים שם את כל מה שהאמריקנים אומרים להם וכך הם יחד מנצלים את העולם. כל אפריקה שונאת את האירופים וארצות הברית מאבדת מהיוקרה שלה בעולם".

הפופולריים