לראשונה: מונה קצין דת יהודי בצבא אוקראינה

לראשונה: מונה קצין דת יהודי בצבא אוקראינה
הרב הראשי של אוקראינה: ""זוהי סגירת מעגל מרגשת" • הרב דוד מילמן יהיה האחראי הבלעדי על כל ענייני הדת היהודית בקרב החיילים היהודים המשרתים בצבא האוקראיני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מינוי קצין דת לצבא אוקראינה
צילום:

אלוף משנה אולקסיי טרשוק האחראי, מטעם הרמטכ״ל האוקראיני על כל שירותי הדת בצבא אוקראינה, הגיע אתמול (חמישי) למרכז הקהילה היהודית בקייב. שם נערך טקס צנוע בלשכתו של הרב משה אסמן רבה הראשי של אוקראינה, לרגל מינוי קצין דת יהודי רשמי מטעם צבא אוקראינה לראשונה בהיסטוריה של המדינה.

בטקס העניק טרשוק כתב מינוי רשמי ממשרד הביטחון של אוקראינה ומשרד הרמטכ״ל של צבא אוקראינה, לרב דוד מילמן, הפועל בקרב החיילים היהודים בצבא האוקראיני במשך שנים רבות בשליחותו של הרב הראשי משה אסמן. בכך מינה אותו באופן רשמי לקצין הדת היהודית בצבא האוקראיני והאחראי הבלעדי על כל ענייני הדת היהודית בקרב החיילים היהודים המשרתים בצבא האוקראיני.

הרב אסמן אמר בטקס ההכתרה: "זוהי סגירת מעגל מרגשת שביום השואה ממנים איש דת יהודי לצבא אוקראינה, שיהיה אמון על צרכי היהדות של החיילים היהודים הרבים המשרתים בו, אין מתאים יותר לתפקיד מהרב מילמן שדואג במסירות רבה לחיילים היהודים וכעת יהיו לו כלים נוספים לסייע לחיילים היקרים. אני מודה למשרד הביטחון על ההחלטה החשובה ובמיוחד לידידי היקר רמטכ"ל צבא אוקראינה חבר אמת של העם היהודי".

הפופולריים