כוכב נופל: פוקס ניוז פיטרה את טאקר קרלסון

כוכב נופל: פוקס ניוז פיטרה את טאקר קרלסון
על פי דיווחים בארה"ב, בעלי רשת השידור האמריקנית רופרט מרדוק הורה להיפרד מהמגיש המוביל והשמרני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טאקר קרלסון
צילום: צילום: אי.פי

פוקס ניוז הודיעה היום (שני) כי היא נפרדת מטאקר קרסלון - אך לא סיפקה הסבר מספק להודעה המפתיעה. עיתון הלוס אנג'לס טיימס דיווח כי מקורבים לנושא אמרו שההחלטה לפטר את המגיש השמרני המוביל בשורותיה הגיעה ישירות מהבעלים של רשת השידור האמריקנית רופרט מרדוק.

על פי הדיווח, הגורמים הוסיפו כי פיטוריו של קלרסון קשורים לתביעה על רקע אפליה שהגישה המפיקה לשעבר אבי גרוסברג שפוטרה מהרשת בחודש שעבר. נראה שמורדוק הביע דאגה גם מאופן סיקורו של קלרסון את אירועי הפריצה לקפיטול בינואר 2021, בו קידם את תיאורית הקונספירציה לפיה האירוע הוא פרובוקציה של הממשל.

נציג מטעם חברת מכונות ההצבעה "דומיניון" כי ההחלטה על פיטוריו של קלרסון אינה קשורה להסדר שהוחלט מול רשת פוקס ניוז, לפיו היא תאלץ לשלם 787 מיליון דולר על הפצת חדשות כוזבות. אך יש המוצאים קשר לתביעה, ואומרים שההערות שאמר קלרסון בנוגע להתנהלות הנהלת הרשת בכל בתביעה, וסביב נושא החדשות הכוזבות פגעו בתדמית שלו.

לפני מספר ימים פוקס ניוז הפסידה בתביעה שהגישה נגדה חברת מכונות ההצבעה "דומיניון" – זאת בשל הדהוד של פייק ניוז מהמטרה של דונלד טראמפ לפיהם המכונות שימשו להטיית הבחירות לנשיאות ב-2020 לטובתו של ג'ו ביידן. ההסדר הושג רגע לפני תחילת משפט ממנו העדיפה פוקס ניוז להימנע.

קלרסון היה ללא ספק המנחה הפופולרי ביותר בפוקס ניוז, עם למעלה משלושה מיליון צופים בממוצע בערב, אך הוא גם נודע בשל דעותיו הפרובוקטיביות על הגירה וגזע שמנעו ממפרסמים אחרים לעבוד עמו.

הפופולריים