בנו של הבכיר הירדני נגד חבר הפרלמנט המבריח

בנו של הבכיר הירדני נגד חבר הפרלמנט המבריח
בנו של שר הפנים לשעבר תקף את עימאד אל-עדוואן: "לא מייצג אותי" • הוא הוסיף כי חלק מחברי הפרלמנט אינם מבדילים בין חסינות פרלמנטרית לפשעים טהורים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמאד אל עדואן عمان العدوان
צילום: ואטן ניוז وطن نيوز

בנו של שר הפנים לשעבר של ירדן, פוואז אל-בשיר, תקף אמש (שני) את חבר הפרלמנט עימאד אל-עדוואן, שנחשד בהברחת אמצעי לחימה וזהב דרך מעבר אלנבי. בפוסט שפרסם בפייסבוק ופורסם גם בסוכנות הידיעות הירדנית עמון ניוז הוא טען כי אל-עדוואן "לא מייצג אותו" ושחלק מחברי הפרלמנט לא מבדילים בין חסינות פרלמנטרית לפשעים טהורים.

הוא הוסיף כי הוא אמנם מאמין שהסכם השלום עם ישראל הוא טוב לירדן אך הדגיש, שבלי קשר לעמדתו בנושא, זה הסכם שאישר הפרלמנט, והדת והחוקה קובעת כי יש לכבד הסכמים. לסיום הוא הוסיף: "אני מבקש לקיים בידוק לכולם כדי שלא תהיה אי הבנה ויעשו שימוש בחסינויות כדי להעלים כספים ולהבריח סמים ואמצעי לחימה, שאין זה סוד שחלק ממי שמחזיקים באותן חסינויות שותלים אותם בזירה המקומית ומייבאים אותם".

שלשום עודכנה ממשלת ירדן שעמאד אל-עדוואן, חבר פרלמנט ירדני, נעצר בישראל באשמת ניסיון הברחת נשק. לדבריו, ממשלת ירדן בוחנת כיצד לטפל במקרה ובדרכים לסייע לחבר הפרלמנט העצור, ולהביא לשחרורו בהקדם האפשרי. עדוואן הוא חבר פרלמנט בדואי שתומך בפלסטינים, וכבר הביע בעבר תמיכה בחמאס ובזרוע הצבאית שלו. חברי פרלמנט לעומתיים בירדן דורשים להביא לשחרורו באופן מיידי, מה שיוצר למלך עבדאללה בעיות מבית.

הפופולריים