תעלומה: מדוע הוברח אקדח זהב לאוסטרליה?

תעלומה: מדוע הוברח אקדח זהב לאוסטרליה?
אמריקנית בת 28 נעצרה עם שלל המזכיר סרט מסדרת ג'יימס בונד. כפי הנראה זה יעלה לה בגירוש מאוסטרליה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אקדח זהב
צילום: צילום: משטרת אוסטרליה

הפעם זה לא "האיש בעל אקדח הזהב" – הסרט התשיעי בסדרת ג'יימס בונד, אלא אישה. אזרחית אמריקנית בת 28 נעצרה בחשד שניסתה להיכנס לאוסטרליה כשבכליה אקדח מצופה זהב במשקל 24 קראט במזוודה. לא ברור מה הניע את האישה להגיע לאוסטרליה עם אקדח מוזהב אך בעוד שבארצות הברית חוקי הנשק מקלים במיוחד – אוסטרליה חוקקה חוקים נוקשים על פיהם מי שלא קיבל אישור מראש להכניס נשק חם למדינה – ביצע עבירה חמורה שהעונש המירבי עליה הוא 10 שנות מאסר.

האישה התייצבה בבית משפט אוסטרלי, שוחררה בערבות אך ההליכים נגדה יימשכו. ההערכה היא כי המעשה שלה יעלה לה בגירוש מהמדינה. בעוד בארצות הברית אירועי ירי מתרחשים כמעט על בסיס יומיומי אוסטרליה הנהיגה חוקים חמורים לאחר שב-1996 יורה בודד רצח 35 בני אדם בטסמניה. במסגרת החקיקה נאסר על התושבים לשאת רובי ירי מהיר ורובי ציד והתנאים לקבלת רישיון נשק הוחמרו.

כעת ארצות הברית היא המדינה היחידה בעולם בה מספר כלי הנשק עולה על מספר התושבים. – 120 רובים על כל 100 תושבים, בעוד שבאוסטרליה יש 14 כלי נשק בלבד על כל 100 תושבים. ייתכן שהאמריקנית לא התוודעה להבדל זה בין המדינות לפני שעלתה על המטוס לאוסטרליה.

הפופולריים