ביידן הודיע רשמית: אתמודד בבחירות לנשיאות ב-2024

ביידן הודיע רשמית: אתמודד בבחירות לנשיאות
הנשיא המכהן יהיה בן 81 בזמן הבחירות בשנה הבאה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן
צילום: צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הכריז היום (שלישי) באופן רשמי כי הוא יתמודד בבחירות לנשיאות בשנת 2024, לצד סגניתו קאמלה האריס. ביידן, שיהיה בן 81, אמר בסרטון שהפיץ: "בכל דור יש תקופה שהם צריכים לקום ולהגן על הדמוקרטיה. אני מאמין שזה הזמן שלנו". 

האדם שיהיה לנשיא המבוגר והמועמד המבוגר ביותר בתולדות אמריקה פתח את הסרטון שהתלווה להכרזתו במילה ״חופש״ בהקשר ברור למאבק על זכות ההפלה בארה"ב ״חירות. חירות אישית היא דבר יסודי במה שמגדיר אותנו כאמריקנים. אין דבר חשוב יותר, אין דבר קדוש יותר״.

בסרטון מדגיש ביידן את הישגיו בחקיקה והרפורמות בתחום הכלכלי-חברתי ״כשרצית לנשיאות לפני 4 שנים, אמרתי שאנחנו בקרב על נשמתה של אמריקה. ואנחנו עדיין נאבקים״. עוד הוסיף כי ״השאלה המונחת לפנינו בשנים הקרובות היא האם יהיה לנו יותר חופש או פחות חופש. יותר זכויות או פחות זכויות. אני יודע מה התשובה, ואני חושב שגם אתם יודעים״.

לפני כשבועיים אמר ביידן בריאיון לרשת NBC כי בכוונתו להתמודד לקדנציה נוספת לנשיאות. במהלך אירוח אירוע הפסחא המסורתי בבית הלבן התראיין ביידן לרשת האמריקנית, ונשאל אם הוא מעוניין לארח עוד אירועי פסחא, לכך השיב כי ישמח לערוך עוד מספר אירועים כאלה.

 

הפופולריים