"קוריאה הצפונית צריכה להיענש"

"קוריאה הצפונית צריכה להיענש"
המושל ביל ריצ'ארדסון, שניהל את המו"מ מטעם ארה"ב לשחרור הסטודנט האמריקני המנוח אוטו וורמבייר, בראיון בלעדי: "פשע נגד האנושות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוטו וורמבייר בקוריאה הצפונית
צילום: (צילום: AP)

"צריך להעניש את קוריאה הצפונית. אם קים לא ישחרר לאלתר את שלושת האמריקנים שכלואים אצלו – יש להרחיב עוד יותר את הסנקציות נגדו". כך אומר היום (רביעי) מושל ניו מקסיקו לשעבר ומי שניהל את המו"מ לשחרור הסטודנט אוטו וורמבייר, ביל ריצ'ארדסון, בראיון בלעדי לכאן. ריצ'ארדסון כינה את תנאי מאסרו של וורמבייר "פשע נגד האנושות".

בראיון שהעניק לערן סיקורל ולטל שניידר, וישודר במלואו בשעה הבינ"ל ב-14:00, חשף ריצ'ארדסון כי דיפלומט אמריקני שהגיע לקוריאה הצפונית בשבוע שעבר, פגש לראשונה את שלושת האזרחים האמריקנים הכלואים במדינה המסוגרת. עד לפגישה זו, לא נוצר עם השלושה כל קשר. "קים צריך לשחרר אותם לאלתר", הוא קרא.

המושל לשעבר גילה כי בחודשים האחרונים הוא נועד 10 פעמים לפחות עם בכירים מקוריאה הצפונית, בפגישות שנערכו מחוץ למדינה. לטענתו, נציגי משטרו של קים ג'ונג און יצרו סחבת שלא אפשרה למשא ומתן לשחרורו של וורמבייר להבשיל. בשלב מסוים, ביקשה פיונגיאנג לקבל סיוע הומינטרי בתמורה ליציאתו לחופשי.

אתמול מת בארה"ב הסטודנט היהודי אוטו וורמבייר בן ה-22. וורמבייר ריצה מאסר של 17 חודשים, ולאחר ששוחרר בסיומו של משא ומתן קדחתני, התברר כי הוא שרוי בתרדמת. הוא מת במיטתו בבית חולים באוהיו. השבוע נחשף בכאן ב' סיפורו של הישראלי שהשתתף אף הוא במשא ומתן לשחרור וורמבייר.

הפופולריים