דיווח ערבי: קטר תסלק את אנשי חמאס

דיווח ערבי: קטר תסלק את אנשי חמאס
עיתונים בערבית מדווחים כי קטר תיעתר לחלק מדרישות סעודיה, ביניהן סילוק אנשי חמאס וצמצום הקשרים עם איראן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת הזדהות עם קטר בעזה
צילום: צילום: AP

עיתונים ערביים מדווחים הבוקר (שלישי) כי קטר תתגמש ביחס לאולטימטום שהציב בפניה סעודיה ומדינות המפרץ לפני כשבועיים, ותיענה לחלק מדרישותיהן.

לפי דיווח של העיתון הערבי "ראי אליום" היוצא לאור בלונדון תסכים קטר לסלק משטחה את אנשי חמאס ותחייב את ערוץ אלג'זירה להפסיק לתקוף את מצרים.

בדיווח, שאין לו אישור משום מקור אחר, נמסר גם כי קטר הסכימה להפסיק את הקשר הכלכלי שלה עם תנועת האחים המוסלמים ותגרש את חלקם מדוחא. היא גם תסכים לצמצם את הפעילות הכלכלית עם איראן.

לפי דיווח נוסף, היענותה של קטר מגיע בעקבות לחץ אמריקאי. מקורות אמריקאים מסרו לעיתון "אל-חיאת" כי שר החוץ של ארצות הברית, רקס טילרסון לוחץ על קטר כדי להכשיר את הקרקע למשא ומתן שישים קץ למשבר. העיתון ציין כי טילרסון פועל להשגת ויתורים בנוגע לפיקוח על עסקאות כלכליות של קטר, ארגון  מחדש של ערוץ אלג׳זירה ומעצרם של אנשי האחים המוסלמים השוהים בקטר.

בתוך כך, קטר הודיעה לחמאס כי אין בכוונתה לשלם עוד עבור מצוקת החשמל ברצועה מבלי שנמצא פתרון שורש למשבר בין חמאס לרשות הפלסטינית בעניין זה. הקטרים הבהירו לחמאס כי אינם מוכנים עוד לשפוך כסף על קרן הצבי, ולתת מענה זמני למצוקות החשמל ברצועה, כשהדבר חוזר על עצמו ולא נפתר.

הפופולריים