קוריאה הצפונית שיגרה טיל: "יכולים להגיע לכל מקום"

קוריאה הצפונית שיגרה טיל: "יכולים להגיע לכל מקום"
לטענת פיונגיאנג, הטיל ששוגר דווקא ביום העצמאות האמריקני, יכול להגיע לאלסקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיווח בטלוויזיה בקוריאה הדרומית על השיגור שביצעה ק
צילום: צילום: איי-פי

קוריאה הצפונית ביצעה הלילה (שני) ניסוי בשיגור טיל בליסטי. הצבא של קוריאה הדרומית מסר, כי הטיל שוגר ממערב המדינה אל הים, ונחת בתחום המים הכלכליים של יפן.

בהצהרה ששודרה בטלוויזיה הצפון קוריאנית נמסר, כי השיגור בוצע בהצלחה וכי הטיל הגיע לגובה של 2,802 קילומטרים - הגבוה ביותר שעליו הצהירה הדיקטטורה עד כה. עוד נמסר, כי הטיל המדובר יכול להגיע למדינת אלסקה שבארה"ב, וכי הטילים של קוריאה הצפונית מסוגלים לפגוע בכל נקודה בעולם.

עם זאת, בפיונגיאנג הבהירו: "לשיגור לא הייתה שום השפעה שלילית על שכנותינו". בהמשך היום צפויה קוריאה הצפונית למסור "הצהרה חשובה", כפי שדווח בטלוויזיה במדינה.

השיגור התבצע דווקא ב-4 ביולי - יום העצמאות האמריקני, שחל היום. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיב לשיגור בעוד ציוץ בחשבון הטוויטר, שבו לעג למנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און. "אין לו משהו טוב יותר לעשות?", שאל טראמפ, והוסיף: "קשה להאמין כי קוריאה הדרומית ויפן יסבלו את זה עוד זמן רב. אולי סין תנקוט צעד משמעותי מול קוריאה הצפונית".


ראש ממשלת יפן שינזו אבה אמר, כי בכוונתו להתקשר לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ולנשיא סין שי ג'ינפינג, ולבקש שיבצעו צעדים "מועילים יותר", כלשונו. בעוד כמה ימים יתקיים בהמבורג כינוס ועידת ה-G20, שבו צפויים ראשי המדינות המתועשות לדון בנקיטת צעדי ענישה נוספים מול קוריאה הצפונית.

הפופולריים