פוטין בפסגת G20: רוסיה לא התערבה בבחירות בארה"ב

פוטין בפסגת G20: רוסיה לא התערבה בבחירות בארה"ב
נשיא רוסיה ממשיך להכחיש: "אין שום הוכחה להתערבות״. מרקל: "לא אופטימית לגבי כך שארה"ב תשנה את דעתה בנושא שינויי האקלים". הפסגה ננעלה הערב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ ופוטין בפסגת G20 בהמבורג
צילום: צילום: AP

היום האחרון לפסגת G20 שנערכה בהמבורג, גרמניה, סיפק כמה ציטוטים מעניינים מצידם של ראשי המדינות.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, המשיך להכחיש כי ממשלתו התערבה בבחירות לנשיאות בארה"ב במטרה להביא לבחירתו של דונאלד טראמפ. פוטין ציין כי "אין שום הוכחה להתערבות". לקראת הבחירות שייערכו בגרמניה בספטמבר הקרוב אמר פוטין: ״אנחנו לא נתערב בבחירות בגרמניה. אנחנו ביחסים טובים״. בהמשך דבריו סיפר הנשיא הרוסי על הקשר שנוצר בינו לבין נשיא ארה"ב, טראמפ: ״יצרתי קשרים אישיים עם טראמפ. טראמפ של המציאות שונה מטראמפ שמוצג בטלוויזיה״.

נשיא ארה"ב בחר להתייחס למשבר עם קוריאה הצפונית: ״זה עלול לקחת זמן עד שארה"ב וסין יצליחו לרסן את תכנית הגרעין של קוריאה הצפונית״, אמר טראמפ.

בהצהרה משותפת שמסרו המדינות המשתתפות בפסגה, נמסר כי הן מודעות לעובדה שארה"ב אינה מחויבת להסכם האקלים וכי "יתר המדינות מסכימות שההסכם הינו בלתי-הפיך".

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, הקדישה חלק גדול מדבריה לנושא פרישתה הצפויה של ארה"ב מהסכם פאריס. ״אני לא אופטימית לגבי כך שארה"ב תשנה את דעתה בנושא שינויי האקלים. ברור שלא הצלחנו להגיע לקונצנזוס בעניין הזה״, אמרה מרקל והבהירה: "אני שמחה ששאר המדינות התחייבו שכן לכבד את ההסכם״. בהמשך דבריה התייחסה מרקל ליכולות של פסגת G20: "לפני עשר שנים הוכחנו שפסגת G20 יכולה לסייע בפתרון משברים כלכליים. מה שהיה נכון אז, נכון גם היום. אנחנו בעד סחר חופשי".

גם הלילה נמשכו המהומות הקשות בהמבורג. 213 שוטרים נפצעו ו-77 מפגינים נעצרו. על כך אמרה מרקל: "תודה לכוחות הביטחון שפעלו בעיר המבורג. אני מגנה את האלימות נגד השוטרים. אין סיבה לתקיפות, להצתות ולביזה של חנויות. מי שנוהג כך, לא אכפת לו מפוליטיקה ומזכויות אדם בעולם״.

הפסגה הבאה תיערך בשנת 2018 בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה.

הפופולריים