"בנו של טראמפ ביקש מידע מכפיש על קלינטון מרוסיה"

"בנו של טראמפ ביקש מידע מכפיש על קלינטון מרוסיה"
לפי דיווח בניו יורק טיימס, טראמפ ג'וניור נפגש לפני כשנה עם עו"ד המקורבת לקרמלין, שהבטיחה לו מידע שיסייע לאביו בבחירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ג'וניור
צילום: צילום: AP

בנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נפגש לפני הבחירות לנשיאות עם עורכת דין רוסייה המקורבת לקרמלין, על מנת לקבל מידע ממנה מידע מכפיש על הילרי קלינטון - כך דווח הלילה (שני) ב"ניו יורק טיימס". הפגישה התקיימה לפני כשנה, ביוני 2016, לאחר שעורכת הדין הבטיחה למסור לדונלד טראמפ ג'וניור מידע שהיה אמור לסייע לאביו בקמפיין הבחירות שלו.

הפגישה נערכה שבועיים אחרי שטראמפ נבחר כמועמד המפלגה הרפובליקנית במרוץ לנשיאות. על פי הדיווח, בפגישה נכחו גם חתנו של טראמפ ג'ארד קושנר, וכן מנהל הקמפיין של טראמפ באותה תקופה, פול מנפורט.

בסוף השבוע דיווח העיתון על פגישתם של השלושה עם עורכת הדין, נטליה וסלניצקיה. הלילה התפרסם גם תוכן הפגישה, שקיומה אושר על ידי חמישה יועצים בבית הלבן.

בנו של טראמפ וכן קושנר ומנפורט הודו בקיום הפגישה במסמכים מסווגים של הממשל, אולם לא פירטו את המניע לה. עם זאת, לאחר שנשאל על תוכן הפגישה, מסר טראמפ ג'וניור הצהרה ראשונה ולפיה נפגש עם עורכת הדין בעקבות הבטחתה למידע נגד קליטון.

לדבריו, "היא הודיעה שיש לה מידע ולפיו אנשים הקשורים לרוסיה מעבירים מימון לוועדת המפלגה הדמוקרטית ותומכים בגברת קלינטון". עם זאת הוא הוסיף כי "דבריה היו מעורפלים וחסרי הגיון, היא לא סיפקה פרטים או מידע תומך ואפילו לא הציע זאת. עד מהרה התברר שאין לה שום מידע משמעותי". לפי בנו של טראמפ, עורכת הדין רצתה לעסוק בנושא אימוץ ילדים רוסיים בארצות הברית, והשיחה עסקה בעיקר בכך.

לפי העיתון, קיום הפגישה נקשר לסוגיה המרכזית שעומדת במרכז החקירה הנוגעת לנשיא, על התערבות רוסית בבחירות לנשיאות בארצות הברית. השאלה בסוגיה זו היא אם נציגיו של טראמפ יצרו קשר עם גורמים רוסיים במהלך מסע הבחירות, על מנת לקבל מהם סיוע. הודאתם של שלושת הבכירים במטהו של טראמפ בקיום הפגישה היא עדות ראשונה לקשר כזה, ולעובדה שגורמים מטעמו של טראמפ הביעו עניין בסיוע רוסי.

הפופולריים