תושב טורקיה נאשם שרצח את אשתו כי רצתה לגור בישראל

תושב טורקיה נאשם שרצח את אשתו כי רצתה לגור בישראל
יוסף ברוך מואשם כי חנק למוות את אשתו במלון בת"א בעת ביקורם בארץ לפני חודש. שלשום פורסם לראשונה ב"כאן 11" כי יואשם ברצח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מלון רנסנס בתל אביב שבו התרחש הרצח, יוני 2017
צילום: צילום: גוגל מפות

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (רביעי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד יוסף ברוך, תושב טורקיה בן 65, בגין רצח אשתו, דליה ברוך, במלון "רנסנס" בתל אביב בחודש שעבר. מכתב האישום עולה כי הנאשם חנק את אשתו למוות בעקבות ויכוח שפרץ בין השניים, שבמהלכו התעקשה המנוחה להישאר לגור בישראל בניגוד לרצונו. שלשום פרסם לראשונה רום ליאור ב"כאן 11" כי הבעל צפוי להיות מואשם ברצח.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין יעל הראל, הנאשם ואשתו דליה העתיקו את מקום מגוריהם לאיסטנבול, וביקרו לעתים קרובות את משפחותיהם בישראל. בתקופה שקדמה לרצח, נטען, הביעה המנוחה את חוסר שביעות רצונה ממגוריהם הממושכים בטורקיה, וחזרה על רצונה לחזור ולהתגורר בישראל.

לפני כחודשיים הגיעו בני הזוג לישראל ולנו במקומות נפרדים. חודש לאחר מכן התארחו במלון "רנסנס" בתל אביב, ושלושה ימים לאחר מכן, בסביבות השעה 22:00 בלילה, פרץ בין השניים ויכוח בעת ששהו בחדרם. הנאשם אמר למנוחה כי הם טסים למחרת לטורקיה, אולם היא סירבה, הרימה את קולה ואמר כי בכוונתה להישאר בארץ ולשכור דירה באשדוד.

בעקבות כך, נטען בכתב האישום, החליט הנאשם לגרום למותה בכוונה תחילה של המנוחה. לשם כך, נטל הנאשם כרית שהייתה מונחת על המיטה והצמידה בחוזקה לפניה של המנוחה באופן שחסם את אפה ופיה. כתוצאה מהחניקה וחסימת דרכי האוויר, נגרם מותה של אשתו. לאחר מכן, בלע הנאשם מספר רב של כדורים, נטל סכין יפנית שהייתה ברשותו ונכנס אל חדר האמבטיה, שם חתך את ידיו מספר רב של פעמים במטרה לסיים את חייו.

למחרת, בסביבות השעה 09:15, הגיע צוות מגן דוד אדום למלון, קבע את מותה של המנוחה והעביר את הנאשם לבית חולים איכילוב בעיר, שם נותח ואושפז במחלקה לטיפול נמרץ בה שהה עד ל-16 ביוני. במועד זה שוחרר מבית החולים והועבר למעצר.

בחקירתו מסר תחילה הנאשם כי רצה לגאול את אשתו החולה מייסוריה. לאחר מכן הוסיף שהתפתח ביניהם ריב סביב רצונו לעבור לטורקיה וסירובה להיענות לכך.

הפופולריים