ארה"ב וקוריאה הדרומית: נטיל סנקציות נגד פיונגיאנג

ארה"ב וקוריאה הדרומית: נטיל סנקציות נגד פיונגיאנג
טראמפ ומקבילו מון ג'יאה-אין מסיאול סיכמו על לחץ נוסף נגד קוריאה הצפונית, ברקע המתיחות סביב ניסויי הטילים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בפגישה עם ג'יאה-אין בפסגת ה-G20
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שוחח היום (שני) בטלפון עם מקבילו מקוריאה הדרומית, הנשיא מון ג'יאה-אין, על המתיחות באזור מזרח אסיה וניסויי שיגורי הטילים של קוריאה הצפונית. בשיחה הסכימו השניים לשתף פעולה ולהפעיל סנקציות ולחץ רב ככל הניתן על קוריאה הצפונית. אולם, הבהיר מון, יש להראות לפיונגיאנג שהאופציה למשא ומתן נשארה פתוחה, אם זו תוותר על תכנית הגרעין שלה.

שר החוץ הצפון קוריאני, רי יונג הו, אמר למקבילו הדרום קוריאני, קנג קיונג-וואה, כי הצעתה של סיאול לשיפור היחסים בין המדינות "אינה כנה". השניים דיברו במפגש של איגוד מדינות דרום מזרח אסיה.

שר החוץ של ארצות הברית, רקס טילרסון, אמר היום באותו מפגש, כי הסימן הכי טוב שקוריאה הצפונית יכולה לתת לכך שהיא מוכנה לפתוח בשיחות, יהיה לעצור את שיגור הטילים. בנושא אחר הוסיף טילרסון כי רוסיה הראתה נכונות לפתוח בשיחות מחודשות במטרה למצוא פתרון למצב באוקראינה.

אתמול הטילה מועצת הביטחון של האו"ם חבילת סנקציות חדשה נגד קוריאה הצפונית, בעקבות שני שיגורים שביצעה לאחרונה של טילים בין-יבשתיים. הסנקציות נגד משטרו של קים ג'ונג און, שאושרו במועצה פה אחד, צפויות לקצץ בהיקף של כשליש את הייצוא של פיונגיאנג, הנאמד כעת בכשלושה מיליארד דולרים בשנה.

הפופולריים