טראמפ הגיב לדברי הצפון קוריאנים באו"ם: לא יישארו באזור עוד זמן רב

טראמפ הגיב לדברי הצפון קוריאנים באו"ם: לא יישארו באזור
נשיא ארצות הברית צייץ בחשבון הטוויטר שלו תגובה לדברי שר החוץ הצפון קוריאני באו"ם - איום הטילים על שטח אמריקה בלתי נמנע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס לפנות בוקר (ראשון) לדבריו של שר החוץ של קוריאה הצפונית, רי יונג הו, שאמר מעל בימת האו"ם אמש כי איום הטילים על שטחה של ארצות הברית בלתי נמנע לאחר ש"הנשיא הרשע" טראמפ קרא למנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און "איש הרקטה".

טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "שמעתי את שר החוץ של קוריאה הצפונית מדבר באו"ם. אם הוא ביטא את המחשבות של 'איש הרקטה הקטן', הם לא יהיו באזור עוד זמן רב".

טראמפ וקים מחליפים ביניהם יותר ויותר איומים ועלבונות אישיים ככל שפיונגיאנג מתקרבת עוד אל מטרתה – פיתוח נשק גרעיני בעל יכולת פגיעה באדמת ארצות הברית, דבר אשר הנשיא טראמפ נשבע למנוע.

בהצהרה חסרת תקדים שיצאה ביום שישי כינה שליטה של קוריאה הצפונית את נשיא ארצות הברית "מטומטם אמריקני מופרע נפשית", אותו היה "מאלף עם אש". התגובה של קים באה בעקבות האיום של טראמפ כי ישמיד לחלוטין את הדיקטטורה.

בתחילת חודש ספטמבר ביצעה פיונגיאנג את הניסוי הגרעיני השישי והחזק ביותר שלה, בעקבותיו האו"ם הטיל סנקציות נוספות על המדינה המבודדת. לפני יומיים מסרו הצפון קוריאנים כי בכוונתם לערוך ניסוי בפצצת מימן באוקיאנוס השקט.

הפופולריים