נשיא סין לקראת ביקורו של טראמפ: יהיה נפלא

נשיא סין לקראת ביקורו של טראמפ: יהיה נפלא
נשיא ארצות הברית צפוי להגיע לביקור בסין בנובמבר. היחסים בין המדינות מתוחים בשל מדיניותה של סין כלפי קוריאה הצפונית
נשיא ארה"ב טראמפ עם נשיא סין שי
צילום: צילום: איי-פי

בסין מתוכננים לביקורו של נשיא ארצות הברית דונלנד טראמפ בנובמבר. נשיא סין שי ג'ין פינג אמר היום (שבת) כי הוא צופה שביקורו של טראמפ יהיה "נפלא", וכינה את טראמפ "ידיד".

היחסים בין ארצות הברית לסין היו מתוחים לאחרונה בשל הביקורת של ממשל טראמפ על נוהג המסחר הסיני, וכן על רקע הדרישות מבייג'ינג להפעיל לחץ על קוריאה הצפונית במטרה לגרום לה להפסיק את תכנית הגרעין ואת תכנית הטילים שלה.

הפגישה הראשונה בין שני המנהיגים נערכה באחוזתו של טראמפ בפלורידה בחודש אפריל. למראית חוץ, היחסים בין טראמפ לשי היו טובים, למרות המחלוקות בין המדינות. בפגישתו של שי עם שר החוץ האמריקני טילרסון היום בבייג'ינג, אמר נשיא סין כי הוא נהנה מפגישותיו עם טראמפ וכי נעשו מאמצים רבים לקדם את היחסים בין סין לארצות הברית.

ארצות הברית רואה בסין גורם מכריע למניעת עימות צבאי עם קוריאה הצפונית, שמתקדמת אל מטרתה לפתח טיל גרעיני שיכול לפגוע בשטחה של ארצות הברית.

שר החוץ האמריקני טילרסון שנמצא בסין אמר לעיתונאים שמתלווים לביקור כי ארצות הברית נמצאת בקשר ישיר עם המשטר בפיונגיאנג. טילרסון הוסיף כי בממשל טראמפ בודקים אם קוריאה הצפונית מעוניינת בדיאלוג.

הפופולריים