טראמפ לטילרסון: משא ומתן עם קוריאה הצפונית – בזבוז זמן

טראמפ לטילרסון: משא ומתן עם קוריאה הצפונית – בזבוז זמן
הנשיא האמריקני קרא למזכיר המדינה לחדול מניסיון למשא ומתן ישיר עם קוריאה הצפונית: "רקס, אנחנו נעשה מה שצריך לעשות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנשיא טראמפ ומזכיר המדינה טילרסון. ארכיון
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ, קורא למזכיר המדינה רקס טילרסון, לחדול מהמאמץ לנהל משא ומתן ישיר עם קוריאה הצפונית. הערב (ראשון) צייץ הנשיא האמריקני בחשבון הטוויטר שלו: "אמרתי לרקס טילרסון, מזכיר המדינה הנהדר שלנו, שהוא מבזבז את זמנו בניסיון לנהל משא ומתן עם איש הטילים הקטן". בהמשך הוסיף טראמפ: "שמור את האנרגיה שלך, רקס. אנחנו נעשה מה שצריך לעשות".

אמש אמר מזכיר ההגנה האמריקני המבקר בסין כי "יש לנו קווי תקשורת ישירים מול פיונגיאנג. אנחנו לא מגששים באפלה או בחושך". טילרסון לא פירט אלו גורמים מנהלים את אותן שיחות.


המתח בין ארצות הברית לקוריאה הצפונית ממשיך להחריף. בשבוע שעבר אמר שר החוץ של קוריאה הצפונית כי ארצות הברית הכריזה מלחמה ואיום הטילים על שטחה הוא בלתי נמנע. טראמפ הגיב וטען כי הצפון קוריאנים "לא יהיו באזור עוד זמן רב". יומיים לאחר מכן, טסו מפציצים אמריקניים סמוך למדינה המבודדת. הפנטגון מסר כי מטרת המטס היא להמחיש לפיונגיאנג את האופציות הצבאיות של ארצות הברית. בתחילת חודש ספטמבר ביצעה פיונגיאנג את הניסוי הגרעיני השישי והחזק ביותר שלה, בעקבותיו האו"ם הטיל סנקציות נוספות על המדינה המבודדת.

הפופולריים