ירי בלאס וגאס: לפחות 50 הרוגים ו-200 פצועים

ירי בלאס וגאס: לפחות 50 הרוגים ו-200 פצועים
היורה צלף במשתתפים בפסטיבל מוזיקה מהקומה ה-32 במלון "מנדאליי ביי". המניע איננו ברור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הירי בלאס וגאס
צילום: צילום: אי-פי

לפחות 50 בני אדם נהרגו ויותר מ-200 נפצעו, ובהם 14 באורח אנוש, באירוע ירי הבוקר (שני) במלון מנדאליי ביי שבלאס וגאס - כך מסרה המשטרה המקומית. מדובר באירוע הירי ההמוני הגדול בהיסטוריה האמריקנית.

בקטעי וידאו שפורסמו מהמלון נשמע צרור ארוך של יריות בנשק אוטומטי במהלך הופעה שנערכה בפסטיבל מוזיקת קאנטרי. לאחר כשעה של סריקות ופעילות של כוחות הביטחון, הודיעה המשטרה המקומית כי בזירה פעל יורה אחד, תושב העיר, שנורה ונהרג. מאוחר יותר תיקנה את עצמה והודיעה כי התאבד. 

רגעי הירי במופע מול המלון בלאס וגאס:

לפי המשטרה החשוד בירי הוא סטפן פאדוק, גבר לבן בן 64 המוכר לשלטונות. לפי רשת CNN, מקור משטרתי אמר כי לא נראה שמדובר באירוע טרור.

מוקדם יותר אמר השריף של משטרת לאס וגאס כי אישה בשם מרילו דאנלי ממוצא אסייתי הייתה מעורבת בתקרית, וכי מתקיים מצוד אחריה. בתחילה דווח כי דאנלי ופאדוק התגוררו יחד בפרבר של העיר דאלאס. מאוחר יותר עדכנה המשטרה כי נעצרה אישה החשודה בקשר לירי, מבלי לציין אם מדובר בדאנלי.

החשוד בירי עם בת זוגו:

שוטרים בזירת הירי בלאס וגאס (צילום: אי-פי)

(צילום: אי-אף-פי)

האירוע התרחש באזור השעה 23:00 בשעון לאס וגאס. המשטרה המקומית אישרה כי התקבלו דיווחים על חמוש אחד לפחות שפתח באש בקזינו של מלון מנדליי ביי במהלך הופעה שנערכה במקום. מבדיקה ראשונית עולה כי היורה ביצע את הירי מהקומה ה-32 בבית המלון שממול לאולם בו נערכה ההופעה.

בתום חילופי אש עם השוטרים, החשוד בירי נורה על ידי כוחות הביטחון ונהרג. כוחות הביטחון כיתרו את אזור בית המלון כדי לסרוק אחר יורים אפשריים נוספים, אך בשלב מאוחר יותר שללו כי היה בזירה יותר מחמוש אחד. במקביל, נמל התעופה "מקרן" שבלאס וגאס נסגר בעקבות הירי.


זירת הירי בלאס וגאס (צילום: אי-אף-פי)

קרין ביטון, ישראלית השוהה כעת בלאס וגאס, סיפרה לכאן 11: "שמענו דיווחים שלפיהם ייתכן שהיו יותר מ-20 הרוגים באירוע. הבנו שאולי היה אוטו עם חוטים שיוצאים מאחורה. שמעתי על מלצרית שנפגעה מירי וייתכן שגם ב'ניו יורק ניו יורק' היו יריות".

"הילדה שלי רועדת ובוכה. היא מאוד פוחדת", סיפרה ביטון. "תודה לאל אנחנו רחוקים מזה. הילדים שלי לא ראו דברים כאלה בחייהם. אני חושבת שיחזרו פה מהר לשגרה כי לא רוצים להפחיד את התיירים". במקביל, משרד החוץ עדכן כי לא ידוע על נפגעים ישראלים באירוע, ושבעה ישראלים עדיין מוגדרים מנותקי קשר.


הפופולריים