פגישת פיוס: ראש הממשלה הפלסטיני מבקר ברצועת עזה

פגישת פיוס: ראש הממשלה הפלסטיני מבקר ברצועת עזה
משלחת בראשותו של ראמי חמדאללה זכתה לקבלת פנים ברצועה: "רגע היסטורי". ג'יבריל רג'וב לכאן רשת ב': "רוצים לסיים את הפילוג"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראמי חמדאללה מגיע לרצועת עזה
צילום: צילום: אי-אף-פי

משלחת רמת דרג מטעם הרשות הפלסטינית, בראשות ראש הממשלה ראמי חמדאללה, הגיעה היום (שני) לרצועת עזה כחלק ממאמצי הפיוס עם חמאס ויתר הפלגים הפלסטיניים. הפגישה הנדירה בין הצדדים נערכת בחסות מצרית, ועם הגעתו לעזה כינה אותה חמדאללה "רגע היסטורי". כחלק מההתקרבות בין הצדדים, צפוי חמאס לוותר על חלק מהשלטון האזרחי ברצועה ולהחזירו לאנשי הרשות הפלסטינית.

המשלחת של הרשות יצאה בצהריים מרמאללה ועברה לרצועת עזה מהצד הישראלי של מעבר ארז. ראש הממשלה הפלסטיני ויתר נציגי הרשות זכו לקבלת פנים מטעם חמאס, ובכניסה לעזה התנוסס שלט גדול עם תמונתו של נשיא מצרים, עבד אל-פתח א-סיסי, עם הכיתוב: "מצרים עושה הכל כדי שהעם הפלסטיני יהיה במצב הטוב ביותר".

הגעת המשלחת הפלסטינית לעזה, היום (צילום: אי-אף-פי)

עם הגעתו לרצועה אמר חמדאללה: "זהו רגע היסטורי. אנחנו משוכנעים שהאחדות היא הדרך היחידה להגשים את האינטרס הלאומי הפלסטיני. אני מודה למצרים ולמאמצים שהשקיעה מאמצים לסיים את הפילוג". לדבריו, הרשות הפלסטינית תקבל לידיה את השליטה במעברים.

"המצב בעזה הוא חסר תקדים נוכח המצור", המשיך ראש הממשלה הפלסטיני והוסיף: "המרוויחה היחידה מהפילוג הייתה ישראל. אנו משוכנעים שהאווירה החיובית של הפיוס תמשיך לשרור. אנחנו קוראים לקהילה הבינלאומית לפעול מול ישראל לסיים את המצור". 

"לסיים את עניין האסירים והשבויים"

על רקע ההתקרבות בין הפלגים הפלסטיניים, העניק היום מזכ"ל הוועד המרכזי של פתח, ג'יבריל רג'וב, ראיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'. רג'וב הביע תקווה כי הפילוג הפלסטיני יגיע לקצו משום שמדובר ב"אינטרס שלנו, של שכנינו ושל כל העולם". האזינו לראיון:

הפופולריים