טראמפ על המתקפה בלאס וגאס: "מעשה של רוע טהור"

טראמפ על המתקפה בלאס וגאס: "מעשה של רוע טהור"
נשיא ארצות הברית נשא נאום ובו אמר כי הוא מתפלל עבור משפחות הנרצחים ולשלומם של הפצועים. באירוע הירי נרצחו לפחות 58 בני אדם ונפצעו כ-500
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נשא דברים הערב (שני) במסיבת עיתונאים שהתקיימה בעקבות אירוע הירי בלאס וגאס וכינה אותו "מעשה של רוע טהור".

טראמפ אמר כי ה-FBI והמחלקה לביטחון המולדת מסייעים בחקירת האירוע וכי הוא מתפלל לשלומם של הפצועים ועבור משפחות הנרצחים. "בזמנים כאלה אני יודע שאתם מחפשים משמעות בכאוס הזה. יש אור בחשכה. גם הזמן הקודר ביותר יכול להיות מואר על ידי אור, על ידי קרן אחת של תקווה. אנחנו מתפללים ליום שבו הרוע ייעלם", אמר הנשיא האמריקני.

בהתייחסות מוקדמת יותר כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו: "תנחומיי הכנים וסימפתיה לקורבנות ולמשפחותיהם מהירי הנורא בלאס וגאס. שאלוהים יברך אתכם!". 


ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע ואמר כי "ביום הנורא הזה, העם בישראל עומד כתף אל כתף עם העם האמריקני. ליבנו עם משפחות הקורבנות ואנו מאחלים רפואה שלמה לפצועים. אנחנו מתאבלים יחד אתכם".

גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, מסר היום תנחומים לנשיא האמריקני. באגרת ששלח לטראמפ, הביע ריבלין את תנחומיו העמוקים בשם העם כולו. הנשיא הישראלי כתב כי "העם בישראל ואני שולחים לך, למשתתפי הפסטיבל, לאזרחי לאס וגאס ואל כל אזרחי ארצות הברית, את תנחומינו העמוקים בעקבות המתקפה המזעזעת הזו, שגבתה את חייהם של חפים מפשע רבים כל כך והובילה לפציעתם של רבים נוספים".

ריבלין הדגיש: "אנו ניצבים לצידכם באבלכם על אובדן החיים הנורא במתקפה משוללת ההגיון הזו על אנשים שהתקבצו יחד בשמחה להאזין למוזיקה". בנוסף, ביקש הנשיא הישראלי מטראמפ "להעביר את תנחומינו הכנים למשפחות השכולות ולמסור את תפילותינו להחלמתם המהירה של הפצועים".

הטבח, שבוצע במהלך הופעת קאנטרי, כבר הוגדר כאירוע הירי ההמוני הקטלני ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית. באירוע נרצחו לפחות 58 בני אדם ונפצעו כ-500. לפי משטרת לאס וגאס, החשוד בירי הוא סטפן פאדוק, גבר לבן בן 64 מטקסס, בנו של שודד בנקים שהיה ברשימת המבוקשים של ה-FBI. בצהריים עדכן השריף של לאס וגאס, ג'וזף לומברדו, כי בחדרו של היורה בבית המלון מנדאליי ביי נמצאו כמה כלי נשק. "זו תהיה חקירה ארוכה ומסועפת", הוסיף השריף.

משטרת לאס וגאס בזירת האירועמשטרת לאס וגאס בזירת האירוע |צילום: אי-פי

הירי אירע באזור השעה 23:00 בשעון לאס וגאס. פאדוק פתח באש ללא הבחנה מנשק אוטומטי לעבר צופים בהופעת קאנטרי, שהייתה חלק מפסטיבל מוזיקה הנערך בעיר. בדיקה העלתה כי היורה ביצע את הירי מהקומה ה-32 בבית המלון מנדאליי ביי. לפני שהשוטרים הספיקו להגיע אל חדרו של פאדוק, הוא התאבד. 


זירת הירי בלאס וגאס (צילום: אי-אף-פי)

"זה היה ערב מזעזע", סיפר מלאס וגאס הישראלי אלון קרמר בראיון לכאן רשת ב'. לדבריו, הוא והסובבים אותו חשבו תחילה כי הירי היה חלק מאירוע שוד שגרתי. "פתאום התחיל גל פשוט עצום של אנשים שרצו בכאוס מוחלט", הוא שחזר. "ישר הבנתי שמשהו קרה ושחייבים להתרחק".

קרמר הסביר כי "משמיעת הירי היה ברור לגמרי שהוא לא כוון למטרה מסוימת, אלא נועד פשוט לקטול כמה שיותר חיי אדם. זה פשוט היה טבח. אנשים כאן פחות מודעים לסכנות האלה והחלו לרוץ לכל מקום. מרוב הפניקה מכוניות התחיל להיכנס זו בזו, אנשים כבר לא ידעו לאן לברוח".

הפופולריים