הזמר טום פטי מת בגיל 66

הזמר טום פטי מת בגיל 66
אגדת הרוק האמריקני הלך לעולמו לאחר שנמצא מחוסר הכרה בביתו בעקבות דום לב. מכר יותר מ-80 מיליון אלבומים בחייו - מהזמרים המצליחים בהיסטוריה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טום פטי בהופעה, השנה
צילום: צילום: אי-פי

זמר הרוק האמריקני טום פטי מת היום (שלישי) בגיל 66 לאחר שלקה בדום לב ונמצא מחוסר הכרה בביתו במליבו שבקליפורניה. על פי הדיווחים, צוותי הצלה הצליחו להחיותו, והוא חובר למכשירי הנשמה שנותקו לאחר שהתברר כי הוא במצב מוות מוחי, אולם מאוחר יותר נקבע מותו.

תחילה דווח על מותו באתר TMZ, אולם לאחר מכן חזרו בהם כלי התקשורת שפרסמו את הידיעה. מנהלו האישי אישר את הידיעה כמה שעות לאחר מכן. 

פטי, יחד עם להקתו The Heartbreakers, נחשב לאחד מזמרי הרוק הבולטים בכל הזמנים. מכר יותר מ-80 מיליון דיסקים ותקליטים במהלך הקריירה שלו. בין שיריו המוכרים ביותר: American Girl, Learning to Fly, ו-Free Fallin.

פטי נולד וגדל בפלורידה. הייתה לו ילדות קשה, והוא נשר מבית הספר בגיל 17, לאחר שהתקשה להסתגל למערכת. פטי החל להתעסק במוזיקה ולנגן רוקנרול לאחר שהוצג על ידי דודו לזמר האגדי אלביס פרסלי, בזמן שהצטלם לסרט בפלורידה ב-1960. אחרי שנטש את לימודיו בתיכון, הצטרף ללהקה Mudcrutch ועבר ללוס אנג'לס.

פטי סבל מדיכאון בזמן שהתמודד עם גירושין. בשנת 2002 התחתן עם דנה יורק וסיפר כי היה בטיפול שעזר לו להתמודד עם הדיכאון, במשך שש שנים. הסופר והמוזיקאי וורן זאנס אמר בראיון לוושינגטון פוסט כי "פטי התחיל להשתמש בסמים משום שפגש אנשים שהזריקו הרואין בתקופה בה לא ידע מה לעשות עם הכאב שהרגיש".

"זו מחלה מצחיקה, כי לוקח הרבה זמן כדי באמת להשלים עם העובדה שאתה חולה. אתה לא יוצא פתאום מדעתך", אמר פטי בראיון לרויטרס ב-2002.

עולם המוזיקה נפרד מטום פטי:הפופולריים