42 נשקים, אלפי דולרים לפיליפינים: כך בוצע הטבח בלאס וגאס

42 נשקים, אלפי דולרים לפיליפינים: כך בוצע הטבח בלאס וגא
סטיבן פאדוק הציב 23 נשקים בחדר במלון שממנו צלף לעבר אלפי המשתתפים בפסטיבל. טרם נמצא מניע לירי ההמוני הקטלני ביותר בתולדות ארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סטיבן פאדוק; משמאל: נמלטים מהירי בווגאס
צילום: צילום: אי-אף-פי

יממה לאחר הירי ההמוני הקטלני ביותר בארצות הברית, נמשכים היום (שלישי) המאמצים להבין מה היה המניע של סטיבן פאדוק בן ה-64, שרצח 59 בני אדם ופצע 527 נוספים, מהם עשרות במצב אנוש וקשה, בלאס וגאס.

רשת ABC חשפה כי במהלך החודשים האחרונים העביר פאדוק, שהתגורר בעיירה מסקיט שבנבאדה, עשרות אלפי דולרים לגורם אנונימי בפיליפינים.

סטיבן פאדוק

23 כלי נשק נמצאו בחדר בקומה ה-32 במלון מנדאליי ביי, שממנו צלף פאדוק לעבר יותר מ-20 אלף האנשים שהגיעו להשתתף בפסטיבל המוזיקה Route 91 שנערך מול המלון, במרחק כ-400 מטר. לפי החוקרים, במקום נמצאו נשקים שהוצבו על כוונות טלסקופיות, ובחלק מכלי הנשק נמצאה הסבה לא חוקית למצב חצי אוטומטי, שאפשרה לבצע בהם ירי ממושך.

מהמלון למופע - כך ירה למרחק של 400 מטר:


בסריקה של ביתו נמצאו 19 כלי נשק נוספים במחסן הבית וכן נמצאו תמושת רבה וחומר נפץ. עם זאת, מהמשטרה נמסר כי לפאדוק לא היה עבר פלילי. השריף של משטרת לאס וגאס גוזף לומבארדו אמר כי בבדיקת הרישומים הפדרליים והמקומיים ומסדי הנתונים הארציים לא נמצא פרט שיכול להעיד על אלימות או פלילים.

אחיו של פאדוק מנסה להבין מה קרה:

גם אחיו של פאדוק, אריק, אמר כי אין לו הסבר למה שקרה. "אין שום סיכוי שהייתי יכול לחשוב שאחי יפתח בירי לעבר אנשים שהוא בכלל לא מכיר". הוא עמד על כך ש"לסטיב לא היה שום קשר לארגונים פוליטיים או דתיים, ולא לגזענים לבנים. כלום. ככל שאני יודע".

בנוגע לנשקים שהחזיק היורה אמר אחיו של פאדוק: "הוא בקושי ירה ברובה שלו, היו לו כמה רובים שהוא שמר בכספת. לא היה שום עבר פלילי. לא היה כלום".

תיעוד מרגעי הירי:


לדבריו, "הוא היה מהמר. הוא היה בחור ששיחק פוקר בווידאו, אולי ברמה קצת יותר גבוהה מכולם, אבל זה בגלל שהיה לו יותר כסף מאנשים רגילים. הוא היה יוצא להפלגות, ושולח עוגיות לאמא שלו". המלצריות בבר בעיירה שבה התגורר זוכרות שפאדוק היה מבלה את שעות אחר הצהריים שלו במשחקי פוקר. בחנות שבה נמכרו כלי הנשק לפאדוק אמרו כי הוא לא הראה "סימנים של חוסר יציבות" במהלך קנייתם.

בחקירה עלה שפאדוק ככל הנראה תכנן את הירי במשך כמה ימים. הוא הכין את חדר המלון בלאס וגאס כבר ביום חמישי, והציב שם ארסנל עצום של כלי נשק ותחמושת. לפי הממצאים פאדוק הביא לבדו את הנשק לתוך המלון ושבר את החלונות כדי לאפשר ירי מדויק יותר. השריף לומבארדו ציין כי ככל הנראה פאדוק הצליח לפגוע באנשים שהתקרבו לחדרו במלון, לפני שהתאבד בירייה.

ב-FBI מקווים שחברתו של פאדוק, מרילו דאנלי, בת 62, שככל הנראה התגוררה עמו בעיירה מסקיט ועבדה בעבר כמארחת של מבלים קבועים בקזינו שבמלון, תוכל לספק יותר הסברים. במשטרה סבורים שדאנילו שוהה כרגע בחו"ל, וצפויה לחזור בקרוב לארצות הברית. 

הפופולריים