טראמפ: נקיים דיון בחוקים על כלי הנשק בבוא העת

טראמפ: נקיים דיון בחוקים על כלי הנשק בבוא העת
לדברי נשיא ארצות הברית, היורה היה "אדם חולה ומטורף עם הרבה בעיות. אנחנו בודקים אותו ברצינות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משתתפים בטקס זיכרון לנרצחים בלאס וגאס, אתמול
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום (שלישי) כי ארצו תקיים דיון על חוקים העוסקים בנשיאת כלי נשק "בבוא העת". בהתייחס למבצע הטבח בלאס וגאס אמר טראמפ כי סטיבן פאדוק הוא "אדם חולה מאוד", אך לא פירט אם ידוע על מניעיו.

בשיחה עם כתבים בבית הלבן, אמר טראמפ כי מבצע הירי ההמוני, שרצח 59 בני אדם ופצע מאות, "היה אדם חולה, אדם מטורף. הרבה בעיות, אני מניח, ואנחנו בודקים אותו מאוד מאוד ברצינות". הנשיא האמריקני לא ציין אם הארוע נחקר כפיגוע טרור מקומי. בלשכת החקירות הפדרלית טוענים כי ליורה אין קשר לארגוני טרור. "יש לפנינו טרגדיה... ומה שקרה בלאס וגאס הוא במובנים רבים נס. המשטרה עשתה עבודה מדהימה", אמר. 

42 כלי נשק ואלפי דולרים לפיליפינים: כך בוצע הטבח בלאס וגאס 

אתמול כינה טראמפ את הירי בלאס וגאס "מעשה רוע טהור"."בזמנים כאלה אני יודע שאתם מחפשים משמעות בכאוס הזה", אמר במסיבת עיתונאים. "יש אור בחשכה. גם הזמן הקודר ביותר יכול להיות מואר על ידי אור, על ידי קרן אחת של תקווה. אנחנו מתפללים ליום שבו הרוע ייעלם". 

סטיבן פאדוק (צילום: אי-פי)

במקביל לדיון על נשיאת כלי נשק, הרשויות האמריקניות ממשיכות בחקירת הירי אתמול. רשת ABC חשפה כי במהלך החודשים האחרונים העביר פאדוק, שהתגורר בעיירה מסקיט שבנבאדה, עשרות אלפי דולרים לגורם אנונימי בפיליפינים. בחדר בקומה ה-32 בבית המלון מנדלאיי ביי שממנו צלף פאדוק נמצאו 23 כלי נשק. לפי החוקרים, במקום נמצאו רובים שהוצבו על כוונות טלסקופיות, ובחלק מכלי הנשק נמצאה הסבה לא חוקית למצב חצי אוטומטי, שאפשרה לבצע בהם ירי ממושך. לפי החקירה, פאדוק לא שירת בצבא או סבל מבעיות נפשיות. כמו כן, לא מצאו עדויות לכך שאחז בדעות קיצוניות. 

גם אחיו של פאדוק, אריק, אמר כי אין לו הסבר למה שקרה. "אין שום סיכוי שהייתי יכול לחשוב שאחי יפתח בירי לעבר אנשים שהוא בכלל לא מכיר". הוא עמד על כך ש"לסטיב לא היה שום קשר לארגונים פוליטיים או דתיים, ולא לגזענים לבנים. כלום. ככל שאני יודע". בנוגע לכלי הנשק הרבים שהיו ברשותו של פאדוק אמר אחיו כי "הוא בקושי ירה ברובה שלו. היו לו כמה רובים שהוא שמר בכספת. לא היה שום עבר פלילי".

הפופולריים