"יש יריות, תפסו מחסה!": תיעוד חדש מהטבח בלאס וגאס

"יש יריות, תפסו מחסה!": תיעוד חדש מהטבח בלאס וגאס
בסרטון שפרסמה המשטרה המקומית נראים שוטרים מרחיקים אזרחים על רקע היריות; חברתו של היורה שבה לארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד מהסרטון. ברקע: במלון ממנו ירה פאדוק
צילום: משטרת לאס וגאס

משטרת לאס וגאס פרסמה הלילה (רביעי) תיעוד של כוחות הביטחון הראשונים שהגיעו לזירת הירי מחוץ לבית המלון "מנדליי ביי" בה נרצחו שלשום 59 בני אדם ומאות נוספים נפצעו.

שליח כאן 11 בלאס וגאס המתאבלת: "טראומה לא נורמלית"

בתיעוד, שבוצע במצלמת גוף של אחד השוטרים, נראים שוטרים אחרים שולחים אזרחים לתפוס מחסה מפני היריות שנשמעות היטב. "לכו בכיוון הזה, צאו מפה! יש יריות משם, לכו לשם", נשמע השוטר שתיעד את האירוע. לאחר מכן נראים שוטרים תופסים מחסה מאחורי קיר הסמוך אל בית המלון, ואחד מהם אומר כי האש "נורית מבעד לאחד החלונות". בהמשך נשמעות צעקות בהלה והתחדשות צרורות הירי של סטיבן פאדוק.

חוקרים במקום הפסטיבל בו נורו הצופים בידי פאדוק, אתמול (צילום: אי-פי)

במקביל, מרי לו דנאלי, חברתו של היורה, חזרה לפנות בוקר לארצות הברית בטיסה מהפיליפינים. דאנלי, המבוקשת לחקירה באף-בי-איי, טסה ללא ליווי ממנילה ללוס אנג'לס ועם נחיתתה המתינו לה סוכני הבולשת. גורם במשטרת מנילה אמר לרויטרס כי דאנלי מבקשת לטהר את שמה ולהבהיר כי אינה מעורבת בירי. לפי רשויות ההגירה בפיליפינים, דאנלי הגיעה למדינה ב-15 בספטמבר, שבועיים לפני הרצח ההמוני. לאחר שבוע היא טסה להונג קונג ושבה למנילה כעבור שלושה ימים.

כלי תקשורת בארצות הברית דיווחו הבוקר כי ייתכן שפאדוק ניסה לבצע את הירי כבר לפני כשבועיים, בזמן פסטיבל אחר בלאס וגאס. עם זאת, הוא לא הצליח להשכיר חדר בבית מלון אשר משקיף על הצופים בהופעות ולכן ויתר. המשטרה ממשיכה לחקור את המניעים למעשהו. 

אתמול אמר נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, כי פאדוק "אדם חולה מאוד", אך לא פירט אם ידוע על מניעיו. בשיחה עם כתבים בבית הלבן, אמר טראמפ כי מבצע הירי ההמוני "היה אדם חולה, אדם מטורף. הרבה בעיות, אני מניח, ואנחנו בודקים אותו מאוד מאוד ברצינות". הנשיא האמריקני לא ציין אם הארוע נחקר כפיגוע טרור מקומי. בלשכת החקירות הפדרלית טוענים כי ליורה אין קשר לארגוני טרור. "יש לפנינו טרגדיה... ומה שקרה בלאס וגאס הוא במובנים רבים נס. המשטרה עשתה עבודה מדהימה", אמר. 

הפופולריים