יאהו: כל שלושת מיליארד החשבונות שלנו נפרצו

יאהו: כל שלושת מיליארד החשבונות שלנו נפרצו בידי האקרים
עוד עתה ההערכה היתה כי מיליארד חשבונות דוא"ל הגיעו לידי האקרים. המשמעות: מספר התביעות, שכבר עכשיו עומד על כ-40 - יגדל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: אי-פי
צילום: סמל יאהו

ענקית האינטרנט יאהו הודיעה אתמול (שלישי) כי כל שלושת מיליארד חשבונות משתמשיה נפרצו בשנת 2013. בכך גדל פי שלושה מספר החשבונות שהוערך כי נפרצו, והדבר חושף עוד יותר את חברת ורייזון שרכשה את יאהו לתביעות.

יאהו, שהיתה שער הכניסה לאינטרנט עבור גולשים רבים בעבר, כבר מתמודדת עם 41 תביעות לקוחות בארצות הברית. ג'ון ינצ'וניס, עורך דין המייצג כמה מהגולשים שנפגעו, אמר כי שופט פדרלי אישר להתקדם עם התיק אבל ביקש מידע נוסף שיצדיק את טענות הגולשים. "אני חושב שיש לנו את העובדות הללו עכשיו", אמר הפרקליט, "זה מדהים כשחושבים על זה"

בדצמבר האחרון הודיעה יאהו כי יותר ממיליארד חשבונות הועמדו בסכנה ב-2013, דבר שאילץ את החברה לקצץ במחיר נכסיה במכירה לווריזון. אתמול הודיעה יאהו כי "לאחרונה התקבל מידע חדש" המראה שכל חשבונות המשתמשים הושפעו. לפי החברה, בחקירה שערכה התברר כי המידע שנגנב בפריצה לא כלל סיסמאות ברורות או פרטים על חשבונות בנק או נתונים על כרטיסי אשראי.

אך לפי מומחים, המידע החסוי הוגן בקוד מיושן וקל לפיצוח שכלל שאלות בטיחות ודוא"ל גיבוי, שהיו יכולים להפוך את הפריצה לחשבונות נוספים לקלה עוד יותר. בפברואר, ורייזון הורידה ב-350 מיליון דולר את הסכום שהיא מוכנה לשלם על רכישת יאהו בעקבות הפריצות. "זו הפצצה כימית" אמר מרק מולומפי, ממובילי התביעה הייצוגית נגד החברה

הפופולריים