טילרסון מכחיש: לא התכוונתי להתפטר מתפקיד שר החוץ

טילרסון מכחיש: לא התכוונתי להתפטר מתפקיד שר החוץ
במסיבת עיתונאים שכינס דחה טילרסון את הדיווח ב-NBC ולפיו קרא לטראמפ אדיוט והתלבט אם לפרוש. "מעולם לא שקלתי זאת, מנסים לפלג אותנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ האמריקני רקס טילרסון
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ של ארצות הברית, רקס טילרסון, הכחיש הערב (רביעי) את הדיווח ברשת NBC ולפיו היה על סף התפטרות בקיץ האחרון בעקבות חילוקי דעות בינו לבין נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. לפי הדיווח, המתיחות בין הצדדים הגיעה לשיאה בסוף יולי האחרון, אז ביקש טילרסון להתפטר לאחר נאום של טראמפ בפני תנועת הצופים, בראשה עמד בעבר.

עוד עולה מהדיווח כי שר החוץ שוכנע לא להתפטר על ידי סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס, השר לביטחון המולדת דאז ג'ון קלי ושר ההגנה ג'יימס מאטיס. מקורות אחרים בבית הלבן מסרו כי כמה ימים לפני התקרית, כינה טילרסון את טראמפ "אידיוט" אחרי פגישה עם בכירי ממשל בפנטגון. בחודשים האחרונים צצו דיווחים על מתח בין הנשיא לדיפלומט האמריקני הבכיר, אך במחלקת המדינה האמריקנית הכחישו את הדיווח.

במסיבת עיתונאים שכינס טילרסון הוא אמר כי לא היו דברים מעולם. "סגן הנשיא מעולם לא היה צריך לשכנע אותי להישאר מזכיר המדינה כי מעולם לא שקלתי לעזוב את התפקיד. אני חדש בוושינגטון אבל למדתי כי ישנם אלו שמנסים לזרוע פלגנות כדי לקדם את האג'נדה שלהם על ידי שיסוע אחרים איש ברעהו, במאמץ לחבל באג'נדה של הנשיא טראמפ. אני לא אפעל באופן זה, ולא אף אחד בצוות שלי במחלקת המדינה. מעולם לא שקלתי לעזוב, אני משרת מתוקף המינוי של הנשיא ואני אהיה בתפקיד כל עוד הנשיא מרגיש שאני מועיל להשגת מטרותיו", אמר. 

טילרסון נשאל אם הוא מסכים עם העמדה של מאטיס כי ארצות הברית לא צריכה לבטל את הסכם הגרעין עם איראן. "יהיו לנו המלצות בשביל הנשיא, אנחנו מעוניינים לתת לו מספר אפשרויות בכל הנוגע למדיניות כלפי איראן", השיב. "אמרנו זאת מספר פעמים בעבר, הסכם הגרעין הוא רק חלק מהנושאים הרבים איתם אנו מתמודדים בכל הקשור למערכת היחסים עם איראן. אי אפשר לתת למערכת היחסים עם איראן להיות מוגדרת על ידי הסכם הגרעין בלבד".

הפופולריים