חברתו של הרוצח מלאס וגאס: "הוא היה אדיב ושקט"

חברתו של הרוצח מלאס וגאס: "הוא היה אדיב ושקט"
מרילו דנלי סיפרה כי לא ידע על כוונתיו וכי לא היו סימנים מקדימים לטבח. "הוא מעולם לא אמר לי כלום", אמרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לאס וגאס
צילום: צילום: איי-פי

מרילו דנלי, חברתו של סטיבן פאדוק, שרצח השבוע בלאס וגאס 59 בני אדם ופצע יותר מ-500, שבה הבוקר (חמישי) לארצות הברית אחרי שביקרה את משפחתה בפיליפינים. היא אמרה עם שובה כי לא ידעה דבר על כוונותיו וכי לא היה שום סימן שהעיד על נטייה לאלימות בהתנהגותו או בדבריו.

"הוא מעולם לא אמר לי כלום, לא הייתי מודעת לשום פעולה שהייתה יכולה לשמש סימן אזהרה למשהו מחריד שעלול לקרות", אמרה. עוד הצהירה באמצעות עורך דינה כי הכירה את בן זוגה "כאדם אדיב, תומך ושקט. אהבתי אותו, קיוויתי לעתיד משותף רגוע ושקט". פאדוק אחראי לאירוע הירי ההמוני הגדול בהיסטוריה האמריקנית, במהלכו טבח בעשרות משתתפים בפסטיבל מוזיקה מחדר מלון בקומה ה-32. 

פאדוק עם בת זוגו:

מחקירת רשויות האכיפה בארצות הברית עולה כי פאדוק אגר כלי נשק והתאמן במשך עשרות שנים. במסיבת עיתונאים שקיימה הבוקר משטרת לאס וגאס תואר פאדוק כמי שניהל חיים סודיים ותכנן את ההתקפה במשך זמן רב. הוא לא הותיר מכתב התאבדות והחוקרים מעריכים כי הוא התכוון להימלט. עוד נמסר כי לפי שעה לא נמצאה שום ראייה המעידה על כך שהטבח היה אירוע טרור.

שוטרים בזירת הירי בלאס וגאס (צילום: אי-פי)

(צילום: אי-אף-פי)

האירוע התרחש באזור השעה 23:00 בשעון לאס וגאס. המשטרה המקומית אישרה כי התקבלו דיווחים על חמוש אחד לפחות שפתח באש בקזינו של מלון מנדליי ביי במהלך הופעה שנערכה במקום. מבדיקה ראשונית עולה כי היורה ביצע את הירי מהקומה ה-32 בבית המלון שממול לאולם בו נערכה ההופעה.

בתום חילופי אש עם השוטרים, החשוד בירי נורה על ידי כוחות הביטחון ונהרג. כוחות הביטחון כיתרו את אזור בית המלון כדי לסרוק אחר יורים אפשריים נוספים, אך בשלב מאוחר יותר שללו כי היה בזירה יותר מחמוש אחד. במקביל, נמל התעופה "מקרן" שבלאס וגאס נסגר בעקבות הירי.


זירת הירי בלאס וגאס (צילום: אי-אף-פי)

הפופולריים