מלך סעודיה ברוסיה: "איראן צריכה להפסיק להתערב באזור"

מלך סעודיה ברוסיה: "איראן צריכה להפסיק להתערב באזור"
במסגרת הביקור הראשון של מלך סעודי במדינה, אמר המלך סלמאן כי סעודיה תומכת בהקמתה של מדינה פלסטינית בגבולות 67' שבירתה במזרח ירושלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מימין: נשיא רוסיה פוטין ומלך סעודיה סלמאן, היום
צילום: צילום: אי-פי

מלך סעודיה, סלמאן בן עבד אל-עזיז, נפגש היום (חמישי) עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במסגרת ביקורו במדינה. המלך סלמאן הגיע אתמול לביקור במוסקבה, הראשון של מלך סעודי מכהן. במוסקבה מגדירים את הביקור "היסטורי", והנשיא פוטין הצהיר כי הביקור ייתן תנופה חזקה לקשרים בין מוסקבה לריאד.

במסגרת המפגש תקף המלך סלמאן כי הוא את המעורבות האיראנית במזרח התיכון, בין היתר בסוריה, שם פועלת גם רוסיה, כאשר שני הצדדים מסייעים למשטר אסד. "על איראן להפסיק להתערב בענייניהם הפנימיים של מדינות האזור", קרא המלך הסעודי, והוסיף כי יש ליישב את המשבר בסוריה על פי החלטות האו"ם, באופן שישמור על שלמות המדינה. כמו כן הוא קרא להגביר את המאמץ העולמי למאבק בקיצוניות ולייבש את מקורות המימון של הטרור.

בעניין הפלסטיני, מלך סעודיה אומר כי יש לשים קץ לסבלו של העם הפלסטיני ולהשיג שלום צודק ובר קיימא על בסיס היוזמה הערבית לשלום. הוא הדגיש כי סעודיה תומכת בהקמתה של מדינה פלסטינית בגבולות 67' שבירתה במזרח ירושלים.

שתי המדינות, שהן יצרניות נפט בולטות, חתמו בניהן על הסכמים לשיתוף פעולה כלכלי. בהקשר זה הצהיר המלך סלמאן כי סעודיה ורוסיה יפעלו יחדיו כדי לשמור על יציבות מחירי הנפט. בנוסף התחייבה ריאד לקנות ממוסקבה את מערכת הנשק המתקדמת S-400. לאחרונה חתמה רוסיה הסכם מכירה דומה עם טורקיה.

הפופולריים