בית המשפט בספרד השעה את כינוס הפרלמנט בקטלוניה

בית המשפט בספרד השעה את כינוס הפרלמנט בקטלוניה
ההחלטה באה על רקע כוונת נציגי החבל להכריז על עצמאותו בשבוע הבא, בהתאם לתוצאות משאל העם. יו"ר הפרלמנט הקטלוני הגיב לפסיקה ואמר כי מדובר בפגי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטר ספרדי עומד מול מפגינים קטלונים במהלך משאל העם
צילום: צילום: אי-פי

בית המשפט החוקתי של ספרד השעה היום (חמישי) את כינוס הפרלמנט של חבל קטלוניה שתוכנן ליום שני הקרוב, בו תכננו נציגי החבל להכריז על עצמאותו, בהתאם לתוצאות משאל העם שנערך השבוע. מתוך 2.2 מיליון המצביעים, 90% השיבו כי הם בעד היפרדות מספרד. יו"ר הפרלמנט הקטלוני הגיב לפסיקה ואמר כי מדובר בפגיעה בחופש הביטוי. לדבריו טרם הוחלט אם לקיים את הדיון כמתוכנן ביום שני. 

ממשלת ספרד עצמה הכריזה כי המשאל משולל תוקף וכי אין בכוונתה להכיר בתוצאותיו, ואילו ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי הצהיר כי משאל העם בקטלוניה כלל לא להתקיים. במהלך משאל העם נפצעו מאות בני אדם בעימותים בין המשטרה הספרדית לבין תושבי החבל.

בחבל קטלוניה שבצפון מזרח ספרד חיים שבעה מיליון בני אדם וחצי. בבירתה ברצלונה פועלים פרלמנט וממשלה נפרדים וכלכלתה מבוססת וגדולה מזו של פורטוגל. החבל נכבש על ידי ספרד בשנת 1714, אז נאסר השימוש בניב המקומי. אף על פי כן רבים מתושבי שולטים בו היום, וחלקם אף אינם דוברים כלל את השפה הספרדית.

הפופולריים