דיווח: "האקרים צותתו לטלפון של ראש סגל הבית הלבן"

דיווח: "האקרים צותתו לטלפון של ראש סגל הבית הלבן"
גורמים בממשל האמריקני חוששים כי "האקרים מטעם ממשלות זרות" פרצו למכשירו האישי של ג'ון קלי, עוד מתקופת כהונתו כשר לביטחון הפנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש סגל הבית הלבן, ג'ון קלי
צילום: צילום: אי-פי

העיתון האמריקני "פוליטיקו" דיווח הלילה (שישי) כי גורמים בוושינגטון חוששים שהאקרים צותתו לטלפון האישי של ראש סגל הבית הלבן, ג'ון קלי. לפי הדיווח, ייתכן כי הפריצה לטלפון של קלי החלה בחודש דצמבר האחרון, ונמשכה כשעוד כיהן כשר לביטחון הפנים בממשל טראמפ.

בדיווח נטען כי קלי עצמו פנה לצוות התמיכה הטכנית של הבית הלבן במהלך הקיץ, והתלונן כי הטלפון שברשותו לא פועל כראוי וכי לא ניתן לעדכן את גרסתו. קלי מסר לאנשי צוות התמיכה כי התקלות נמשכות כבר חודשים, ואלה חיברו דוח קצר בתום בדיקה שביצעו.

גורם בבית הלבן ניסה להרגיע ואמר לעיתון כי קלי לא הרבה להשתמש בטלפון האישי שלו מאז שהחל לשאת תפקידים רשמיים בממשל האמריקני. לדבריו, ראש סגל הבית הלבן השתמש בעיקר בטלפון נפרד וייעודי שניתן לו במסגרת עבודתו.

לפי כמה גורמי ממשל שצוטטו בדיווח, קלי מסר את הטלפון שלו לטיפול ומאז המכשיר כבר לא נמצא בשימוש ולא ברור היכן הוא נמצא. כמו כן, החוקרים שמונו לבדוק את הסוגיה מנסים לברר מתי והיכן החל הציתות למכשיר, ומהו היקף המידע שאליו הצליחו ההאקרים להגיע.

העיתון שדיווח על הציתות, "פוליטיקו", טען לאחרונה כי מתנהלת בבית הלבן חקירה גם בנוגע לשימוש של אישים בכירים בכתובת אימייל פרטית, גם בעניינים הנוגעים לעבודתם, בניגוד לנהלים. לפי הפרסום, בין כתובות האימייל שהשימוש בהן נבדק נמצאות אלה של בתו של הנשיא, איוונקה טראמפ, ובעלה, ג'ארד קושנר.

הפופולריים