מנהיג קוריאה הצפונית: "הנשק הגרעיני שלנו - אמצעי הגנה עוצמתי"

מנהיג קוריאה הצפונית: "הנשק הגרעיני שלנו - אמצעי הגנה"
בארה"ב ובקוריאה הדרומית מעריכים כי הדיקטטורה נערכת לניסוי נוסף. טראמפ: "רק דבר אחד יעבוד" במשבר עם פיונגיאנג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און, בשידור בארצו בחודש שעבר
צילום: צילום: אי-פי

מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, אמר אתמול (שבת) כי הנשק הגרעיני שמחזיקה ארצו הוא "אמצעי הרתעה עוצמתי" שמבטיח את ריבונות המדינה. דברי קים, ששודרו הבוקר בטלוויזיה הממלכתית של קוריאה הצפונית, פורסמו כמה שעות אחרי שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ בטוויטר כי "רק דבר אחד יעבוד" בפתרון המשבר עם פיונגיאנג.

מנהיג קוריאה הצפונית, שנשא דברים בכינוס מפלגתו, אמר כי הנשק הגרעיני הוא "גורם מרתיע ועוצמתי שמגן בנחישות על השלום ועל ביטחונו של חצי האי הקוריאני וצפון מזרח אסיה" מפני "האיומים הגרעיניים המתמשכים של האימפריאליסטים האמריקניים".

במקביל, גורם בצבא קוריאה הדרומית אמר היום לסוכנות הידיעות יונהאפ כי ארצו וארצות הברית מעריכות כי הדיקטטורה המסוגרת מתכוונת לערוך בעתיד הקרוב ניסוי בשיגור טיל לטווח ארוך. לדבריו, אין לדבר סימן של ממש, אולם "התגלו כמה תנועות מתמשכות במתקני הטילים של קוריאה הצפונית ובבסיסיה. אנחנו שומרים על הסיורים המוגברים ועל הכוננות הגבוהה".

הדברים מצטרפים אל דיווח שלשום בסוכנות ידיעות רוסית שלפיו מחוקק בכיר במדינה שביקר בקוריאה הצפונית בשבוע שעבר, אמר כי פיונגינאג מתכוננת לניסוי נוסף. "הם אפילו הציגו לנו חישובים מתמטיים שהם מאמינים שמוכיחים שהטיל שלהם יכול לפגוע בחוף המערבי ובארצות הברית", אמר אנטון מורוזוב. "למיטב הבנתנו, הם מתכוננים לשגר עוד טיל אחד לטווח קרוב בעתיד הקרוב".

קוריאה הצפונית ערכה את הניסוי הגרעיני השישי שלה בחודש שעבר, וכמה שיגורי טילים בחודשים האחרונים – בהם שניים בין יבשתיים בחודש יולי.

הפופולריים