"הקרב הסופי להוצאת דאעש מא-רקה יחל כבר הלילה"

"הקרב הסופי להוצאת דאעש מא-רקה יחל כבר הלילה"
ארגוני מורדים בסוריה טענו כי כיבושה מחדש של העיר, שנחשבה לבירת המדינה האיסלאמית, יושלם בקרוב: "רגע גדול בקרב נגד דאעש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לחימה בא-רקה, סוריה
צילום: צילום: אי-פי

גורמים בדרג השטח של ארגוני מורדים סוריים טוענים כי הלילה (ראשון) צפויה להיפתח "המתקפה האחרונה" נגד אנשי "המדינה האיסלאמית" (דאעש) שנותרו בעיר א-רקה - מעוז הארגון במדינה. לפי הערכת הגורמים, הקרב צפוי להתמקד באזור האצטדיון שבמרכז א-רקה, ובסיומו יושלם כיבושה מחדש של העיר.

ההשתלטות הצפויה של צבא סוריה וארגוני המורדים על א-רקה תהווה מכה קשה נוספת למדינה האיסלאמית, לאחר שבעיראק הארגון כבר איבד את מוסול שהייתה מעוזו העיקרי. גורמים באופוזיציה הסורית אמרו כי תבוסה כזו "תסמן רגע גדול בקרב להשמדת דאעש".

א-רקה שבצפון סוריה שימשה כבירה דה-פקטו בחליפות שעליה הכריז דאעש בשלוש השנים האחרונות. העיר נחשבה ל"מרכז המבצעים" של הארגון, ותוכננו בה לאורך השנים הללו פיגועים רבים שבוצעו בסוריה ובמדינות אחרות. בחודשים האחרונים דאעש נהדף מהעיר כמעט לחלוטין, ומרוכז בעיקר בשטח קטן במרכזה.

במקביל, גורם בצבא הסורי טען היום כי יחידות של הצבא ממשיכות להתקדם לעבר שורה של מוקדים ומעוזים נוספים של דאעש, כולל העיר אל-מיאדין שבמחוז דיר א-זור. זאת, לאחר שגורמים אמריקנים שיערו לאחרונה כי ארגון הטרור העביר חלק מהמפקדות שנהרסו לתוך תחומי העיר.

בסוף חודש יוני האחרון הכריזה ממשלת עיראק בהודעה דרמטית כי "תם עידן דאעש במוסול". העדכון הגיע לאחר שצבא עיראק בישר כי בתום כמה ימים של קרבות עזים, הצליח השתלט על מסגד א-נורי בחלק העתיק של העיר.

דוח של האו"ם, שפורסם על רקע ההשתלטות על מוסול, מצא כי לוחמי הארגון הקיצוני פגעו בילדים כדי להרתיע משפחות מלעזוב את העיר. "הם משתמשים בהם ככלי מלחמה", נכתב בדוח.

 

 

הפופולריים