סנאטור רפובליקני בכיר: טראמפ מסכן את ארה"ב במלחמת עולם שלישית

סנאטור רפובליקני: טראמפ מסכן את ארה"ב במלחמת עולם
בוב קורקר, שייעץ לנשיא ארצות הברית בבחירות האחרונות, יצא נגד הנשיא במתקפה: "הוא פועל כאילו הוא בתכנית 'המתמחה', זה מדאיג"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טרמאפ מסכן את המדינה "בנתיב למלחמת עולם שלישית", כך האשים אמש (ראשון) הסנטור הרפובליקני הבכיר בוב קורקר בריאיון לניו יורק טיימס. ההתבטאות של קורקר הביאה בשיאה התנצחות מילולית פומבית בין השניים.

טראמפ האשים את שותפו הפוליטי לשעבר בהסכם הגרעין עם איראן בסדרת ציוצים לעגנית, שגררה תגובה חריפה מצד קורקר, העומד בראש ועדת החוץ של הסנאט.  בריאיון שארך 25 דקות, אמר קורקר לניו יורק טיימס כי הוא מודאג מנשיא הפועל "כאילו הוא ב'מתמחה' או משהו", בהתייחסות לתוכנית הריאליטי שטראמפ הנחה בעבר.

ספג מתקפת ציוצים מטראמפ. בוב קרוקר (צילום: אי-פי)"הוא מדאיג אותי. הוא צריך להדאיג את כל מי שאכפת לו מהאומה שלנו", אמר הסנאטור, שהודיע בחודש שעבר על פרישתו. קורקר ביטל את האפשרות שטראמפ משתמש בהערות פרובוקטיביות כלפי קוריאה הצפונית כדי לשמש השוטר הרע ולקדם מו"מ שמנהל השוטר הטוב מזכיר המדינה רקס טילרסון, בניסיון להגיע לעסקה עם פיונגיאנג.

קורקר היה יועץ ביטחון לאומי לטראמפ במהלך המרוץ לנשיאות ב-2016, והיה בין המועמדים של טראמפ לתפקידי סגן הנשיא ומזכיר המדינה. אלא שמאז, מערכת היחסים בין השניים הלכה והתדרדרה והתגלעו ביניהם מחלוקת בשורה של נושאים. 

כך, למשל, קורקר מתח ביקורת נוקבת נגד נשיא ארצות הברית על תגובתו להפגנות הגזעניות והאירועים האלימים בשארלוטסוויל, וירג'יניה, לפני כחודשיים. בתגובה לדבריו, צייץ טראמפ: "הסנאטור בוב קורקר התחנן ממני לתמוך בו כדי להיבחר מחדש בטנסי. אמרתי 'לא' והוא נשר, אמר שהוא לא יכול לנצח בלי התמיכה שלי". הנשיא האמריקני המשיך: "קרוקר גם רצה להיות שר החוץ. אמרתי 'לא תודה'. בנוסף, הוא אחראי במידה רבה מאוד להסכם הנוראי עם איראן!".

בציוץ נוסף שהקדיש לסנאטור הרפובליקני כתב טראמפ: "בוב קורקר הביא לנו את הסכם הגרעין עם איראן, וזהו בערך. אנחנו צריכים ביטוח בריאות, אנחנו צריכים קיצוץ/רפורמה במיסים, אנחנו צריכים אנשים שיכולים לעשות את העבודה".

הפופולריים