ראש ממשלת ספרד: "אין סיכוי שספרד תחולק, נשמור על אחדות"

ראש ממשלת ספרד: "אין סיכוי שספרד תחולק, נשמור על אחדות"
לקראת ישיבת הפרלמנט הקטלאני, שבו צפויה הכרזה על עצמאות החבל, אמר מריאנו ראחוי: "נעשה כל מה שהחוק מאפשר כדי לשמור על האחדות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בברצלונה נגד ההיפרדות מספרד
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת ספרד, מריאנו ראחוי, הצהיר הבוקר (שני) כי למרות תוצאות משאל העם בקטלוניה – ספרד לא תחולק. "זה לחלוטין לא יקרה", אמר ראחוי כשנשאל בנושא בראיון שהעניק לעיתון הגרמני "די וולט".

"ספרד לא תחולק. האחדות הלאומית שלנו תישמר", הוסיף ראש הממשלה הספרדי בראיון והמשיך: "אנחנו נעשה את כל מה שהחוק מאפשר כדי להבטיח זאת".

בשעות הבוקר הגיע נשיא החבל הקטלאני, קרלס פוג'דימון, למטה הממשלה המקומי לקראת ישיבת הפרלמנט הצפויה במהלך היום. במהלך הכינוס, צפוי הפרלמנט להכריז באופן חד-צדדי על עצמאות קטלוניה.

המהלך בקטלוניה אמור להתבצע אף על פי שבית המשפט החוקתי של ספרד השעה את כינוס הפרלמנט וקבע כי הוא איננו לגיטימי. בקטלוניה תקפו את ההחלטה וקבעו כי מדובר בפגיעה בחופש הביטוי.

לאחר היוודע תוצאות המשאל, שבו הצביעו 90% מהמשתתפים בעד עצמאות לקטלוניה, הכריז ראש הממשלה ראחוי כי מבחינתו "משאל העם בכלל לא התקיים". לטענתו, "מרבית הקטלאנים לא הלכו בעקבות הבדלנים".

אתמול צעדו מאות אלפי בני אדם ברחובות בירת קטלוניה, ברצלונה, על מנת להביע את התנגדותם להכרזה אפשרית של הקונגרס בדבר היפרדות מספרד ועצמאות החבל. המפגינים צעדו במרכז ברצלונה והניפו את דגלי ספרד וקטלוניה, וכן כרוזים שבהם נכתב: "קטלוניה היא ספרד", ו"ביחד אנחנו חזקים".

יממה לפני כן נערכו הפגנות מקבילות במדריד ובברצלונה, בהשתתפות אלפי בני אדם, על רקע המשבר סביב משאל העם שהכריע בעד עצמאות לחבל קטלוניה. בברצלונה, בירת החבל, המפגינים דרשו מהפוליטיקאים לקיים ביניהם דו-שיח ולפתור את המשבר. מארגני ההפגנות ביקשו מהמשתתפים ללבוש לבן ולא לשאת דגלים - לא של ספרד ולא של קטלוניה.

הפופולריים