האקרים צפון קוריאניים גנבו תוכניות מלחמה של קוריאה הדרומית

האקרים צפון קוריאניים גנבו תוכניות מלחמה מסיאול
לפי מחוקק בסיאול, המאגר שנפרץ כולל תוכנית להתנקשות בקים ג'ונג און; טראמפ עשוי לבקר באזור המפורז בין המדינות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און, בחודש שעבר
צילום: צילום: אי-פי

האקרים מקוריאה הצפונית גנבו בשנה שעברה מאגר גדול של מסמכים צבאיים מקוריאה הדרומית, הכולל תוכניות מלחמה והתנקשות במנהיג קים ג'ונג און – כך אמר היום (שלישי) מחוקק בסיאול.

לדברי חבר מפלגת השלטון רי צ'ול הי, ההאקרים גנבו את תוכנית 5015 - תוכנית המלחמה המעודכנת ביותר נגד קוריאה הצפונית.

ההאקרים השיגו גם מידע הקשור בכוחות מיוחדים של צבא קוריאה הדרומית, על תחנות כוח ייחודיות ומתקנים צבאיים במדינה. בסך הכל, אמר רי, ממאגר מידע של משרד הביטחון הדרום קוריאני נגנבו מסמכים צבאיים במשקל 235 ג'יגה בייט, ש-80% טרם זוהו. לדברי הפוליטיקאי, המידע על הפריצה נמסר לו במשרד הביטחון בארצו – שם סירבו להגיב לדברים.

הפריצה התרחשה בספטמבר בשנה שעברה. במאי, קוריאה הדרומית הודיעה כי מידע רב נגנב ממנה וכי פיונגיאנג יזמה תקיפת סייבר, אבל לא פירטה. בקוריאה הצפונית הכחישו את הטענות.

בתוך כך, סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית יונהאפ דיווחה כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עשוי לבקר בחודש הבא באזור המפורז בין שתי המדינות בחצי האי, וישגר הודעה מיוחדת למנהיג קוריאה הצפונית. לא תהיה זו הפעם הראשונה שבה נשיא ארצות הברית מבקר במקום, אולם הביקור - אם יתרחש - יגיע בשיאו של המשבר בין שתי המדינות. שלשום אמר טראמפ כי "רק פתרון אחד" יעבוד מול קוריאה הצפונית. 

הפופולריים